Dusan Stojinović piłkarzem Dumy Podlasia

2023.01.26 17:08
Zgodnie z przewidywaniami Duma Podlasia zakontraktowała w czwartek (26.01) nowego stopera. Zawodnikiem białostockiej Jagi został Dusan Stojinović.
Dusan Stojinović piłkarzem Dumy Podlasia
Fot: Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok dokonała drugiego tej zimy wzmocnienia. W czwartek szeregi podlaskiego zespołu zasilił Dusan Stojinović, czyli środkowy obrońca, który jesienią, jak też przez większość swej kariery, grał w NK Celje. W zespole tym mierzący 187 cm wzrostu zawodnik wystąpił w 124 meczach (1 gol, 1 asysta).

Stojinović był podstawowym graczem oraz kapitanem reprezentacji Słowenii U-21 (17 meczów, 2 gole), a w sezonie 2019/2020 wspomniany zawodnik wywalczył z NK Celje mistrzostwo swojego kraju. Jesienią 2021 r. 22-letni stoper był przez kilka miesięcy piłkarzem FK Khimki. W drużynie tej środkowy obrońca rozegrał 16 spotkań.

- Cieszę się, że tutaj trafiłem. Za mną 2 bardzo udane dni w Białymstoku. Samo miasto bardzo mi się spodobało. Stadion sprawia pozytywne wrażenie, ośrodek treningowy jest na najwyższym poziomie. Spodobała mi się także nowa szatnia, dlatego fajnie, że tutaj jestem. Oczywiście przychodząc do Jagiellonii, chciałem spróbować sił w lepszej lidze. Naturalnie mam dość duże ambicje i w przyszłości chciałbym spróbować sił w jeszcze lepszej lidze, aby jednak to osiągnąć, muszę grać naprawdę dobrze tutaj - powiedział w rozmowie z klubowymi mediami nowy nabytek Dumy Podlasia.

Dusan Stojinović związał się z Jagą kontraktem ważnym do końca czerwca 2025 r. z opcją przedłużenia go o kolejnych 12 miesięcy. Na koszulce obrońcy będzie widnieć numer 3.

- Dusan jest kapitanem młodzieżowej reprezentacji Słowenii U-21, ma też spore doświadczenie na poziomie seniorskim. Ma na swoim koncie wiele spotkań, nie tylko w słoweńskiej ekstraklasie, ale również na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Rosji. To prawonożny zawodnik, który może występować na dwóch pozycjach, na środku i prawej stronie obrony. To zwiększa pole manewru sztabu szkoleniowego. Cieszymy się, że dołączył do nas i mamy nadzieję, że będzie stanowił o sile naszego zespołu - dodaje Łukasz Masłowski, dyrektor sportowy białostockiej Jagi.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1366 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39