Duży sukces Macieja Żywno. Pomógł podlaskiej służbie zdrowia

2023.12.13 17:26
Maciej Żywno jako Wicemarszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej interweniował, by uregulowane zostały zobowiązania wobec szpitali w zakresie świadczeń nielimitowanych. I odniósł sukces!
Duży sukces Macieja Żywno. Pomógł podlaskiej służbie zdrowia
Fot: M. Witkowska

Maciej Żywno może pochwalić się wieloma sukcesami w naszym regionie. Teraz pochwalił się przeprowadzoną przez sobie interwencją senatorską, która przyniosła oczekiwane skutki

- UDAŁO SIĘ !!! Jako Wicemarszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej 29 listopada br. w ramach interwencji senatorskiej zwróciłem się do Pani Ewy Krajewskiej Minister Zdrowia oraz Pana Filipa Nowaka, Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia o uregulowania zobowiązań wobec szpitali w zakresie świadczeń nielimitowanych - napisał Maciej Żywno na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Zwrócił też uwagę, że w naszym regionie wielu świadczeniodawców cały czas czeka na opłacenie przez Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia świadczeń nielimitowanych wykonanych w okresie styczeń – wrzesień.

"Niedopuszczalne jest bowiem unikanie odpowiedzialności za podważanie stabilności podlaskiego systemu ochrony zdrowia i odmowa realizacji wniosków składanych przez świadczeniodawców w zakresie zapłacenia za wykonane procedury w sytuacji, gdy wzrost zapotrzebowania na opiekę specjalistyczną i szpitalną po okresie pandemii jest wyraźny i dotyczy całego kraju" - czytamy we fragmencie opublikowanego wystąpienia.

Zareagowano na jego interwencję i w poniedziałek (11 grudnia) w trakcie posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia Prezes NFZ Filip Nowak złożył wniosek o zaopiniowanie zmiany planu finansowego NFZ na 2023 r. Dodatkowe fundusze umożliwią sfinansowanie świadczeń, które są wykonywane ponad limit. Jak poinformował Maciej Żywno wniosek ten zyskał pozytywną opinię Komisji Zdrowia.

- Z zadowoleniem przyjąłem zarówno zamiar zmiany planu finansowego NFZ na 2023r, jak i pozytywną opinię Komisji Zdrowia Oznacza to bowiem uregulowanie należności wobec podlaskich placówek służby zdrowia. Podlaska służba zdrowia tych środków potrzebuje, dlatego jej przedstawiciele zwracali się do mnie z prośbą o interwencję. Cieszę się, że mogłem pomóc, wszak chodzi o zdrowie i dobrą opiekę medyczną mieszkańców naszego województwa - napisał polityk na swoim Facebook’u.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

1788 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39