Dwa mecze i dwa zwycięstwa. Udany początek sezonu w wykonaniu Tura

2020.10.04 09:30
W 2. kolejce koszykarskiej II ligi (gr. B) zawodnicy Tura Basket Bielsk Podlaski pokonali KS Kutno. Wyjazdowy bój zakończył się triumfem Podlasian w stosunku 81:75.
Fot: pixabay.com

Podopieczni Kamila Zakrzewskiego w rozgrywki 2020/2021 weszli w najlepszy możliwy sposób. Gracze z północno-wschodniej Polski na inaugurację sezonu pokonali bowiem we własnej hali AZS UJK Kielce, a w sobotę (3.10) wspomniany zespół okazał się też lepszy od KS-u Kutno. Tym razem Tur sięgnął po komplet oczek w meczu wyjazdowym.

Jak przebiegało samo spotkanie? Najlepiej koszykarze z Bielska Podlaskiego wypadli w kwarcie numer 2, która to zakończyła się 10-punktowym zwycięstwem rogatej drużyny, a ponieważ we wcześniejszej fazie starcia przyjezdni również wypracowali sobie małą zaliczkę, w połowie pojedynku Tur wygrywał dosyć wyraźnie, bo 49:36.

W dalszej fazie rywalizacji gospodarze postawili już trudniejsze warunki gry. Ekipa z Kutna zaczęła nawet zmniejszać stratę do Podlasian i w pewnym momencie przegrywała zaledwie 3 oczkami, ale ostatecznie zawodnicy trenowani przez Kamila Zakrzewskiego nie dali sobie wydrzeć triumfu. Celne rzuty Łukasza Kuczyńskiego z półdystansu sprawiły, że goście znów odskoczyli na 7 punktów, w efekcie czego pościg gospodarzy przyniósł niepowodzenie. Tur wygrał wyjazdowe spotkanie 81:75, dzięki czemu koszykarze z Bielska Podlaskiego jeszcze mocniej zadomowili się w górnych rejonach tabeli.

Jeżeli chodzi o Żubry Białystok, te te swój pierwszy mecz w sezonie 2020/2021 stoczą dopiero w przyszłą sobotę (10.10). Tego dnia do stolicy Podlasia przyjedzie ekipa Sokoła Ostrów Mazowiecka.