Dwie sportowe inwestycje gotowe jeszcze w tym roku

2017.10.07 17:23
W Białymstoku zostaną zrealizowane kolejne projekty z Budżetu Obywatelskiego. Na Skorupach powstanie siłownia pod chmurką, w Parku Antoniuk zostaną ustawione urządzenia do street workout. Miasto rozstrzygnęło przetarg na realizację tych inwestycji.
Dwie sportowe inwestycje gotowe jeszcze w tym roku
Fot: UM Białystok

Na osiedlu Skorupy powstanie plenerowa siłownia dla białostoczan w różnym wieku. Natomiast w Parku Antoniuk nad rzeką Białą, przy niewielkim placu zabaw i saneczkowej górce, zostaną ustawione urządzenia street workout. Realizacją tych przedsięwzięć zajmie się Hydros Plus Tomasz Kulesza. Oba przedsięwzięcia zostały wybrane przez białostoczan w budżecie obywatelskim.

Przy ul. Warmińskiej na ogrodzonym i oświetlonym terenie zostaną zamontowane urządzenia do ćwiczeń. Wszyscy chętni będą mieć do dyspozycji 11 przyrządów, z których można korzystać cały czas, bez względu na porę dnia i roku. Ponadto staną tam dwa betonowe stoły do gry w szachy i pięć ławek.

Z kolei na Antoniuku będzie można korzystać z 13 przyrządów siłowych oraz drążków umocowanych na różnych wysokościach, poręczy i drabinek, a także liny do wspinania. Ustawione zostaną także nowe ławki i kosze.

- Na oba projekty, które zgłoszono Budżetu Obywatelskiego, głosowało łącznie ponad tysiąc dwieście osób - podkreśla zastępca prezydenta Adam Poliński. - Już niedługo wszyscy zainteresowani będą mogli korzystać z nowych miejsc do aktywnego wypoczynku.

Obydwie inwestycje powinny zostać zrealizowane w tym roku, do końca grudnia. Ich łączny koszt to prawie 490 tys. zł.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

792 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39