Dwóch białostockich lekarzy na liście najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie

2024.03.06 16:31
Dwóch lekarzy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku spotkało spore wyróżnienie. Znaleźli się na liście STU 2023 - trafiają na nią najbardziej wpływowe osoby w polskiej medycynie.
Dwóch białostockich lekarzy na liście najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie
Fot: MW

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku ma powody do dumy. Dwóch lekarzy z uczelni znalazło się na liście najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie. Zestawienie STU 2023 przygotował Puls Medycyny.

Prof. Robert Filisiak znalazł się dość wysoko, bo na 18. pozycji zestawienia. Jest to specjalista chorób wewnętrznych i chorób zakaźnych; kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku; prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, prezydent Central European Hepatologic Collaboration, przewodniczący Polskiej Grupy Ekspertów HBV. Uznaje się go także za jednego z kluczowych ekspertów, którzy zajmowali się COVID-19. 

Drugim wyróżnionym lekarzem jest prof. Paweł Knapp, który znalazł się na 88. miejscu. Jest znanym w naszym mieście specjalistą położnictwa, ginekologii oraz ginekologii onkologicznej. Oprócz tego kieruje Uniwersyteckim Centrum Onkologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Należy też dodać, że jako jeden z dwóch znalazł się w gronie 114 specjalistów z całego świata, którzy otrzymali certyfikat ESGO.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

824 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39