Dwóch kandydatów ubiega się o stanowisko dyrektora podlaskiego NFZ. Kim są?

2024.04.25 12:15
Narodowy Fundusz Zdrowia oficjalnie podał już, kto będzie mógł ubiegać się o fotel dyrektora Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Jest dwóch kandydatów, którzy spełnili wymagania formalne i będą mogli zawalczyć o tę posadę.
Dwóch kandydatów ubiega się o stanowisko dyrektora podlaskiego NFZ. Kim są?
Fot: MW

Obecnie trwają konkursy na dyrektorów oddziałów NFZ w całym kraju. Opublikowane zostały listy kandydatów, którzy spełnili wymagania formalne i mogą ubiegać się o te stanowiska. W przypadku Podlaskiego o posadę ubiega się dwóch kandydatów. Są to Jacek Roleder i Anna Rzemek.

Pierwszy z kandydatów jest zastępca dyrektorem ds. ekonomicznych Białostockiego Centrum Onkologii. Dawniej, w latach 2006-2016, był już dyrektorem Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, ma więc doświadczenie na tym stanowisku. Był również dyrektorem Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem.

Jego konkurentka, Anna Rzemek, jest zaś naczelnikiem Wydziału Spraw Świadczeniobiorców Podlaskiego OW NFZ.

Kandydaci są już po wstępnych rozmowach.

Poprzedni dyrektor zrezygnował kilka tygodni temu

1 marca z posady dyrektorka podlaskiego oddziału NFZ zrezygnował ówczesny dyrektor Maciej Olesiński. Miało to miejsce kilka dni po tym, jak minister Izabela Leszczyna poprosiła Radę Społeczną podlaskiego oddziału o dostarczenie opinii na jego temat. Dotychczas obowiązki dyrektorka pełni  dotychczasowy zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych - Wojciech Kuźmicki. 

O tym, kto będzie nowym dyrektorem, zapewne dowiemy się w ciągu najbliższych tygodni.

Redakcja JK
24@bialystokonline.pl

1426 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39