Dwóch "kurierów" w rękach policji. Jeden spowodował wypadek

2022.02.23 09:44
Jak się okazało, wtorkowy wypadek w Dziadkowicach spowodował kurier przewożący 2 Afgańczyków. Ponadto podlaska policja zatrzymała drugiego kuriera, który przewoził 3 nielegalnych migrantów.
Dwóch "kurierów" w rękach policji. Jeden spowodował wypadek
Fot: Podlaska Policja

Zdradziły go bagaże

Minionej doby policjanci zatrzymali 2 osoby w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Kurierzy zostali zatrzymani w Karczach i Dziadkowicach. To obywatele Gambii i Ukrainy. W samochodach przewozili w sumie 5 osób.

Pierwszy z nich wpadł we wtorek (22.02) przed godz. 13.00 w Karczach w powiecie sokólskim. Tam policjanci z Gdańska kontrolowali mazdę.

- Za kierownicą samochodu siedział obywatel Gambii na stałe zamieszkujący w Polsce. Jak ustalili policjanci, mężczyzna chwilę wcześniej przewoził osoby, które nielegalnie przekroczyły granicę Polski. W samochodzie policjanci znaleźli bagaże zatrzymanych niespełna 20 minut wcześniej w Sokółce 3 osób, nielegalnie przebywających w naszym kraju - informuje Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

Wśród zatrzymany jest 2 obywateli Senegalu i obywatel Kamerunu. Kierowca został zatrzymany, a jego samochód trafił na policyjny parking.

Sprawca wypadku

Kolejny z zatrzymanych kurierów był kierowcą samochodu, który we wtorek w Dziadkowicach podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej uderzył w samochód ciężarowy (więcej informacji: 4 osoby w szpitalu po zderzeniu z pojazdem przewożącym węgiel).

- To obywatel Ukrainy, który przewoził 2 obywateli Afganistanu. Po zdarzeniu drogowym wszyscy trafili do szpitala. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń i po badaniach trafił do policyjnego aresztu, a jego samochód na policyjny parking - dodaje Tomasz Krupa.

Od początku kryzysu migracyjnego policjanci zatrzymali 360 osób w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Kurierzy chcieli przewieźć 1455 osób.

Sytuacja na granicy

We wtorek na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 36 osób.

- Nielegalnych imigrantów (obywateli: Iraku, Libanu, Kamerunu, Afganistanu, Egiptu i Senegalu) zatrzymano na odcinkach chronionych przez Placówki: SG Czeremcha, SG Bobrowniki, SG Nowy Dwór, SG Kuźnica, SG Szudziałowo i SG Mielnik - przekazują pogranicznicy.

Jeżeli chodzi o budowę bariery na granicy polsko-białoruskiej, to do tej pory zamontowano łącznie 635 słupów, 40 przęseł i ponad 2,5 tys. fundamentowych pali.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1304 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39