Dwóch nastolatów ukradło samochód. Podróż zakończyli dachowaniem

2022.04.20 13:49
Policjanci ustalili podejrzanych o kradzież fiata. Okazało się, że sprawcami są dwaj nieletni mieszkańcy powiatu kolneńskiego, którzy ukradli pojazd, a potem postanowili urządzić sobie nocną przejażdżkę.
Dwóch nastolatów ukradło samochód. Podróż zakończyli dachowaniem
Fot: KPP Kolno

W niedzielę (17.04) rano, policjanci z Kolna otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu osobowego.

- Z relacji zgłaszającego wynikało, że fiat zniknął z jego posesji w nocy. Pojazd nie był zamknięty, a w środku znajdował się kluczyk - informują funkcjonariusze z KPP Kolno.

We wtorek (19.04) kryminalni ustalili podejrzanych o kradzież i odnaleźli uszkodzone seicento w lesie. Okazało się, że związek z kradzieżą auta ma dwóch nieletnich mieszkańców powiatu kolneńskiego.

- Nastolatkowie wpadli na pomysł, że pojeżdżą autem należącym do ojca jednego z nich. Wypchnęli samochód z podwórka, na drodze uruchomili silnik i urządzili sobie nocną przejażdżkę po okolicy. Swoją podróż rozpoczęli od zatankowania samochodu na pobliskiej stacji benzynowej, a następnie urządzili sobie rajd po okolicznym lesie. W pewnym momencie samochód spadł ze skarpy i dachował. Na szczęście nastolatkom nic się nie stało - dodaje policja.

Po całym zajściu, nieletni zdjęli z auta tablice rejestracyjne i ukryli licząc, że utrudnią policjantom ustalenie przebiegu całego zdarzenia. Po dwóch dniach, fiat wrócił do właściciela, a 15- i 16-latek za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem rodzinnym.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

968 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39