Dwóch zaginionych w skradzionym citroenie

2010.02.24 00:00
14 i 16-latek ukradli z garażu samochód. Po krótkim pościgu zostali zatrzymani. Okazało się, że rodziny nastolatków w ostatnim czasie zgłosiły ich zaginięcie.
Dwóch zaginionych w skradzionym citroenie
Fot: KWP Białystok

Minionej nocy 47-letni mieszkaniec jednej z miejscowości niedaleko Dobrzyniewa zgłosił na policję kradzież pojazdu - około godz. 2. zbudził go odgłos samochodu wyjeżdżającego z posesji. Okazało się, że z garażu zniknął jego citroen berlingo, wewnątrz były kluczyki i dokumenty auta.

Sygnał o kradzieży został przekazany do policyjnych patroli. Jeden z nich około pół godziny później zauważył poszukiwany pojazd wjeżdżający na stację paliw w odległej o kilka kilometrów Złotorii. Jadący nim złodzieje widząc zbliżający się radiowóz porzucili pojazd i zaczęli uciekać przez zaśnieżone pola. Jeden z nich w trakcie szaleńczego biegu zgubił w głębokim śniegu oba buty. Jednego ze sprawców dogonił towarzyszący policjantom pies służbowy, natomiast drugi wpadł w ręce funkcjonariuszy. Okazało się, że zatrzymani to 14 i 16-letni mieszkańcy pobliskiej wsi. Po dokładnym sprawdzeniu wyszło na jaw, że obaj są poszukiwani przez policję. Ich zaginięcie w ostatnim czasie zgłosiły rodziny - relacjonuje portal podlaskiej policji.

E.S.

1083 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39