Dzieci kochają sport. Trzeba im go tylko w odpowiedni sposób pokazać

2018.03.15 15:15
Za nami kolejna edycja białostockiej Przedszkoliady. Tym razem wzięła w niej udział tak pokaźna grupa młodych uczestników, że sportowe zmagania trzeba było rozłożyć w czasie aż na trzy dni.
Dzieci kochają sport. Trzeba im go tylko w odpowiedni sposób pokazać
Fot: Grupa Azoty Przedszkoliada Tour

1500 przedszkolaków z prawie 50 placówek bawiło się w dniach 12-14 marca na białostockiej Przedszkoliadzie, a więc ogólnopolskiej imprezie ruchowej dla najmłodszych.

Hala sportowa UwB przy ul. Świerkowej wypełniła się po brzegi dziećmi, rodzicami oraz przedstawicielami lokalnych klubów sportowych, a patrząc na roześmianie miny przedszkolaków, aż trudno było uwierzyć w problem otyłości u osób już przed 10. rokiem życia. A jednak zjawisko to istnieje, podobnie jak niechęć młodzieży do lekcji WF-u. Właśnie dlatego też powstało takie wydarzenie, jak Grupa Azoty Przedszkoliada Tour. Ma ono na celu uświadomienie dzieci, że sport to dobra zabawa, która może pozytywnie wpłynąć na ich zdrowie.

- Jestem zdania, że dzieci powinny uprawiać sport już od najmłodszych lat. Nie chodzi mi tu o to, aby od razu zapisywać je do jakiegoś klubu, ale o wspólne spacery czy kopanie piłki w ogródku. To na początek wystarczy - mówi mama 5-letniego Kacpra.

W trakcie trzydniowej imprezy maluchy miały okazję poznać walory postawy fair play, a także nauczyć się podstawowych zasad gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę czy piłkę ręczną. Pomagali w tym zawodnicy białostockich klubów. Na tegorocznej edycji Przedszkoliady pojawili się reprezentanci Lowlanders, Jagiellonii, Klubu Piłki Ręcznej TDP Białystok, Husarii, BAS-u Białystok oraz DTS-u Helios Białystok.

- Dzieci bawią się cudownie, są pełne energii. Ja tu widzę same potencjalne gwiazdy - relacjonowała postawę przedszkolaków Joanna Strzałkowska, zawodniczka Klubu Piłki Ręcznej TDP Białystok.

W trakcie wydarzenia nie zabrakło również tańców czy obecności cieszących się ogromną popularnością pokaźnych rozmiarów maskotek. Na zakończenie zmagań każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i medal.

Patronem medialnym Przedszkoliady zorganizowanej w hali UwB był BiałystokOnline.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1333 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39