Dzieci z niepełnosprawnościami skorzystają z bezpłatnej rehabilitacji

2023.06.05 15:21
W ramach tegorocznej edycji zadania rehabilitanci fundacji przeprowadzą 352 zabiegi. Skorzysta z nich 32 małych mieszkańców Białegostoku.
Dzieci z niepełnosprawnościami skorzystają z bezpłatnej rehabilitacji
Fot: Fundacja Pomóż Im

32 niepełnosprawnych dzieci zamieszkałych w Białymstoku skorzysta z bezpłatnej rehabilitacji realizowanej przez Fundację "Pomóż Im" w ramach zadania finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Projekt właśnie rozpoczął się i potrwa do końca listopada.

Każdy uczestnik projektu będzie miał zapewnionych 10 rehabilitacji oraz dodatkową wizytę kwalifikującą do indywidualnej terapii. Zabiegi zostaną zrealizowane w Familijnym Centrum Medycznym prowadzonym przez Fundację "Pomóż Im" przy ul. Mazowieckiej 33 w Białymstoku.

– Zadanie realizujemy po raz piąty i dotychczas skorzystało z niego prawie 100 dzieci – informuje dr Eryk Latoch, wiceprezes Fundacji "Pomóż Im". – Cieszy nas to, że jest możliwość zapewnienia bezpłatnej rehabilitacji dzieciom, bo wszyscy doskonale wiemy jak jest ona ważna i potrzebna osobom niepełnosprawnym i jakie są trudności w dostępie do niej. 11 zabiegów, które zapewnimy każdemu dziecku w ramach projektu, pozwoli osiągnąć efekt i poprawić jakość życia dzieci – dodaje dr Latoch.

W sumie, w ramach tegorocznej edycji zadania rehabilitanci fundacji przeprowadzą 352 zabiegi. Skorzysta z nich 32 małych mieszkańców Białegostoku.

Na rehabilitację można zgłaszać się telefonicznie do Familijnego Centrum Medycznego pod numer: 605 350 680. Warunkiem udziału w projekcie jest posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności dziecka, zamieszkanie na terenie Białegostoku i wiek w przedziale 0-18 lat. Liczba miejsc na bezpłatną rehabilitację jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1767 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39