Dzień Dziecka. Mnóstwo atrakcji, zabaw i pokazów [WIDEO]

2019.05.29 07:14
Film w kinie, kreatywne warsztaty, a może koncert? Zbliża się Dzień Dziecka. Wypada w sobotę, więc świętowanie można przedłużyć na cały weekend.
Dzień Dziecka. Mnóstwo atrakcji, zabaw i pokazów [WIDEO]
Fot: Disney Enterprises
Kadr z bajki "Aladyn"

Dzień Dziecka w Heliosie

Weekend Dnia Dziecka w kinach Helios to specjalne pokazy dla dzieci w każdym wieku. Na seanse z konkursami można przyjść już od 31 maja, a w weekend (1-2 czerwca) czekają na widzów dodatkowo atrakcje w holach kin i mnóstwo dobrej zabawy. W programie jest m.in. malowanie twarzy, tatuaże, wielkie malowanki, skręcanie fantazyjnych figur z balonów, konkursy na celność z nagrodami, interaktywne koło fortuny, stolik z grami dla dzieci, a także duże gry planszowe.

Atrakcją będzie też sam bogaty repertuar filmów dla najmłodszych, familijnych oraz przygodowych. Oto propozycje:

"Paskudy. UglyDolls". Paskudy są miłe, bystre i życzliwe, ale nietypowa uroda wyklucza je ze świata pięknych lalek, które mają nieść radość dzieciom. Pogodzone z losem wiodą spokojny żywot w położonym na uboczu Paskudowie. Dla małej zadziornej Moxy to jednak za mało. Czy poczucie humoru i niespożyta energia Moxy może to zmienić i udowodnić, że nie trzeba być idealnym, by być wspaniałym?"Aladyn". Bajka, którą chyba każdy zna, ale tym razem klasyczną animację Disneya twórca wzbogacił o wartką akcję i typowe dla siebie zaczepne poczucie humoru."Pokémon: Detektyw Pikachu". Tim Goodman próbuje ustalić, co wydarzyło się z jego zaginionym w tajemniczych okolicznościach ojcem Harrym. Pomaga mu w tym detektyw Pikachu. Wspólnie przemierzą ulice Ryme City, nowoczesnej metropolii, w której ludzie i Pokémony żyją tuż obok siebie."Panda i banda". Pewien niedoświadczony bocian dostarcza małą pandę pod niewłaściwe drzwi. Grupa przyjaciół: niedźwiedź, łoś, tygrys i królik stają przed wyzwaniem dostarczenia pandy do jej prawdziwego domu, po drugiej stronie ogromnej pustyni."Dzień czekolady". Zachwycająca ekranizacja pełnej magii książki, która opowiada o przygodach Moniki i Dawida. Dwójkę bohaterów połączy nie tylko przyjaźń, ale też wspólny sekret.Program:
Weekend Dziecka w Helios Alfa,
Weekend Dziecka w Helios Biała,
Weekend Dziecka w Helios Jurowiecka

Bajkowy Dzień Dziecka w Forum

Specjalne pokazy filmowe, konkursy z nagrodami, drobny poczęstunek i warsztaty - takie atrakcje czekają na dzieci w kinie Forum. Dla widzów przygotowano dwa specjalne pokazy filmowe. Pierwszy z nich to "Ernest i Celestyna w zimie" - mądry i uroczy zestaw francuskich filmów krótkometrażowych, których tematem jest przyjaźń, drugi to przebojowy polski zestaw "Bajkowy Dzień Dziecka". Przed pokazami odbędą się konkursy z nagrodami, na dzieci czeka też drobny poczęstunek, a po filmach - warsztaty "W starym kinie".

Ernest to ogromny niedźwiedź, który lubi muzykę i konfitury, i który przygarnął do siebie małą bezdomną myszkę Celestynę. Dwójka przyjaciół nigdy się nudzi! Kiedy pada pierwszy śnieg, jest to znak, że wkrótce Ernest zapadnie w zimowy sen. Trzeba wszystko przygotować: zająć się ich gąską Bibi, która wkrótce odleci do ciepłych krajów, pojechać na bal dla myszy i świętować pierwszy dzień zimy. Ale przede wszystkim trzeba upiec mnóstwo pysznych ciastek dla Ernesta, żeby nie zasnął głodny!Można wybrać się też na polskie filmy. Misternie odrestaurowane bajki pozwolą na prawdziwą przygodę we wspaniałym bajkowym świecie. Najstarsi widzowie będą mogli odkryć ich urok na nowo, a najmłodsi po raz pierwszy spotkają się z Gapiszonem, Misiem Uszatkiem i ze Smokiem Barnabą.

Podczas kreatywnych zajęć "W starym kinie" uczestnicy stworzą pamiątkowe breloczki z fragmentów archiwalnej taśmy filmowej 35mm, dowiedzą się, jak wygląda praca kinooperatora, a także poznają elementy historii kina.

Pokazy odbędą się w sobotę.

Program: Bajkowy Dzień Dziecka w kinie Forum

Koncert i warsztaty w Książnicy Podlaskiej

W siedzibie głównej Książnicy Podlaskiej odbędą się zajęcia wykorzystujące robota Photon oraz elementy kodowania, a także kreatywne warsztaty pisania tekstów z zespołem Gałgan. Grupa zagra również koncert. Autorki w bardzo ciekawej, interaktywnej formie muzycznej i słownej przedstawią własne teksty, a także utwory znanych twórców dla dzieci. Atrakcje na dzieci czekają także w filiach Książnicy.

Program: Dzień Dziecka w Książnicy Podlaskiej

Dzień Dziecka w teatrze

Teatr Dramatyczny "Emocjałki" to niepowtarzalne, multimedialne, interaktywne, współtworzone przez dzieci, przedstawienie dla najmłodszych. Jedyna okazja do scenicznego spotkania z bohaterami kultowej "Wielkiej księgi uczuć" Grzegorza Kasdepke. Czy można płakać z radości i smutno się śmiać? Czy strach da się przestraszyć, a niepokój zaniepokoić? Jak pokonać wstrętny wstręt i pokochać szpinak albo groszek z marchewką. Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć wraz z Panią Miłką, Rozalką i Bodziem podczas fascynującej wyprawy pod namiot pełen uczuć!

Białostocki Teatr Lalek "Robot i Motylek" to przedstawienie o trwałych i głębokich uczuciach, jakie mogą połączyć każdego z nas, a także o bardzo kruchym i ulotnym pięknie, które warto w porę dostrzec. Spektakl opowiada o robocie, który zakochuje się w stworzeniu z zupełnie innego świata - w motylku.

Drugą propozycją jest "Baśń o Rycerzu bez Konia" - pełna humoru, rozśpiewana opowieść o sile marzeń i welkiej przyjaźni, zdolnej pokonać wszystkie przeciwności losu. Był sobie Rycerz bez Konia i z tego powodu bardzo cierpiał. Wszyscy waleczni rycerze mieli przecież swoje konie. Gdyby tylko wiedział, że gdzieś na świecie jest koń w sam raz dla niego.

Więcej propozycji: Imprezy dla dzieci; Imprezy, wydarzenia

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1071 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39