Dzień Solidarności dla Puszczy Białowieskiej

2006.03.03 00:00
3 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Solidarności ostatniego pierwotnego lasu strefu umiarkowanej- Puszczy Białowieskiej.

Tego dnia na całym świecie odbywać się będą pikiety, koncerty, spotkania, które mają na celu uświadomienie ludziom całego globu walorów i
osobliwości puszczy.

Akcja organizowana jest przez koalicję B.I.Z.O.N- Białowieza International Solidarity Network.
Spotkania i koncerty odbędą sie pod ambasadami m.in. w Londynie, Bratysławie, Helsinkach, Pretorii, Sri Lance, Sydney, Toronto, Kijowie a nawet w Tokio i Nowym Yorku.
Organizatorzy chcą zwrócić uwagę, iż jest to najstarszy las Europy,ostatni o cechach pierwotnych. Nie jest on objęty jednorodną formą ochrony i ulega degradacji.

Chcą również rozszerzenia Białowieskiego Parku Narodowego na całą Puszczę. Tak jest bowiem po stronie białoruskiej, a po stronie polskiej Park obejmuje tylko 15 procent puszczy. Apel organizatorzy kierują do prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego. Chcą aby prezydent objął protektoratem ich działania.

Liczą, iż podejmnie on odpowiednią inicjatywę ustawodawczą, a także w porozumieniu ze stroną białoruską podjęte zostaną starania, by utworzyć ponadnarodowy rezerwat Puszczy Białowieskiej.

4 marca o godzinie 18.00 w ramach akcji w Białowieskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert białoruskiego zespołu W-Z Orkiestra.

AC, BiałystokOnline

1456 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39