Dzień Supermatki. KOD wspiera osoby protestujące w sejmie

2018.05.26 11:59
W Dzień Matki – 26 maja – przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji organizują manifestację w ramach poparcia dla rodziców osób niepełnosprawnych, którzy protestują w Sejmie.
Dzień Supermatki. KOD wspiera osoby protestujące w sejmie
Fot: MN

Już 39 dni, w gmachu sejmu, opiekunowie osób niepełnosprawnych, często razem ze swoimi dziećmi, prowadzą protest, podczas którego domagają się od Państwa zwiększenia świadczeń. Komitet Obrony Demokracji postanowił okazać wsparcie dla protestujących i w Dniu Matki (sobota) zorganizowała manifestacje poparcia w całej Polsce.

- Od ponad miesiąca matki osób niepełnosprawnych na naszych oczach z nadludzką determinacją kontynuują w Sejmie swój protest. Uczestnicy tego strajku okupacyjnego apelują do rządu o spełnienie postulatów mających umożliwić osobom z niepełnosprawnościami godne życie po wejściu w dorosłość. Jednak władza pokazała, że wyborcze deklaracje gotowości do wysłuchania obywateli nijak mają się do rzeczywistości – mówi Dorota Zerbst, przewodnicząca Podlaskiego KOD-u.

Białostocka demonstracja "Dzień Supermatki - Solidarni z Rodzicami Osób Niepełnosprawnych" wspierająca walkę osób niepełnosprawnych o godne życie odbędzie się na Rynku Kościuszki (przy fontannie). Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17.00.

- 26 maja to dzień wdzięczności dla matek. Za obecność, troskę, akceptację, wsparcie. Często - za konieczność uruchamiania supermocy. Nie możemy zapomnieć o tych zdeterminowanych mamach, które razem ze swoimi dorosłymi dziećmi walczą o prawa o prawa osób ze specjalnymi potrzebami. To będzie dla nich słodko-gorzkie święto - spędzone na sejmowych korytarzach – mówi Dorota Zerbst.

Poprzednia manifestacja w Białymstoku została zorganizowana w poniedziałek (21.05). Wówczas było to zgromadzenie spontaniczne, ale część uczestników została spisana przez Policję (więcej: Okazali poparcie dla protestujących w sejmie. Wylegitymowała ich policja).

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

877 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39