Dziś będzie chłodno, ale sucho. Odpoczniemy od dokuczliwego deszczu!

2023.11.16 07:47
Dziś po raz pierwszy od kilku dni nie musimy obawiać się opadów deszczu. Wciąż będzie jednak dość chłodno i wilgotno.
Dziś będzie chłodno, ale sucho. Odpoczniemy od dokuczliwego deszczu!
Fot: Pixabay

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków czwartek w stolicy województwa podlaskiego przyniesie nam od dawna już wyczekiwaną zmianę pogody. Deszczowe chmury opuszczą nasze miasto i będziemy mogli cieszyć się jesiennym słońcem.

Termometry wskażą 4°C w ciągu dnia i -1°C w nocy.

Lekki powiew wiatru przybędzie do nas z południowego-zachodu. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 12. km/h. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1015 hPa. Stan wilgotności powietrza wyniesie 72 proc. Zachmurzenie zajmie mniej niż połowę powierzchni białostockiego nieba. Po raz pierwszy od dłuższego czasu panować będą korzystne warunki biometryczne.

Słońce pojawiło się na horyzoncie o godzinie 6:53. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:12, a zachód słońca będziemy mogli podziwiać o godzinie 15:31. Dzisiejszy dzień trwać będzie przez 8 godzin i 38 minut. Księżyc wzejdzie o godzinie 10:57 i pozostanie widoczny aż do swojego zachodu, który przewidziano na godzinę 17:03. Noc z czwartku na piątek potrwa przez 15 godzin i 22 minuty.

Czwartek, 16 listopada to 320. dzień bieżącego roku. Jeśli zajrzymy dziś do kalendarza świąt nietypowych, odnajdziemy w nim takie okazje do świętowania, jak: Światowy Dzień Filozofii, Święto Młodego Wina, Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu, Dzień Tolerancji oraz Dzień Służby Zagranicznej RP.

Swoje imieniny obchodzą: Edmund, Marek, Audomar, Ariel, Aureliusz, Dionizy, Eucheriusz, Gertruda, Łucja, Małgorzata, Niedamir, Otmar, Patrokles oraz Piotr.

Przysłowie na czwartek:

"Deszcz w Marka, ziemia w lecie jak skwarka"

Cytat dnia:

"Bądź dla in­nych słonecznym ze­garem - od­mie­rzaj dla nich tyl­ko słoneczne godziny." - Małgorzata Stolarska

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1405 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39