Dziś będzie nieco cieplej! Takiej pogody możemy spodziewać się w środę

2023.12.06 07:14
Dzisiejszy dzień przyniesie nam lekkie ocieplenie. Środa będzie pochmurna, lecz sucha i prawie bezwietrzna. Czeka nas także całkiem ciepła noc.
Dziś będzie nieco cieplej! Takiej pogody możemy spodziewać się w środę
Fot: Dawid Gromadzki / UM Białystok

Synoptycy zapowiadają, że środa w stolicy województwa podlaskiego będzie najcieplejszym dniem bieżącego tygodnia. Temperatura odczuwalna wyniesie -6°C. Zachmurzenie pokryje całą powierzchnię białostockiego nieba. Nie musimy jednak obawiać się opadów ani deszczu, ani śniegu.

Termometry wskażą maksymalnie -2°C w ciągu dnia i -4°C w nocy.
Lekki powiew wiatru przybędzie do nas ze wschodu. Jego porywy będą osiągały prędkość maksymalnie do 25 km/h. Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać się będzie na poziomie 1020 hPa. Stan wilgotności powietrza wyniesie 94 proc. W dalszym ciągu panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Wschód słońca mogliśmy dziś dostrzec o godzinie 7:25. Astronomiczne południe zapowiedziano na godzinę 11:18, a zachodu słońca możemy się spodziewać o godzinie 15:11. Dzień potrwa przez 7 godzin i 46 minut. Księżyc pojawi się na horyzoncie równo o północy, a jego zachód przypada na godzinę 12:38. Noc ze środy na czwartek trwać będzie przez 16 godzin i 14 minut.

Środa, 6 grudnia to 340. dzień bieżącego roku. Oprócz Mikołajek, zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś: Dzień Anioła oraz Dzień Lombardów.

Swoje imieniny świętują: Angelika, Mikołaj, Abraham, Bonifacy, Dionizja, Emilian, Heliodor, Leoncja, Morzysława, Piotr, Jarogniew, Polichroniusz, Tercjusz oraz Nikola.

Przysłowia na środę:

"Jeśli w grudniu często dmucha, to w marcu i kwietniu plucha";
"Grudzień z grzmotami, rok z wiatrami".

Cytat dnia:

"Kto się o mądrość ubiega, ten księgi miłować winien nad srebro i złoto." - Jan Amos Komeński

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1319 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39