Dziś będzie nieco cieplej! W nocy jednak możemy spodziewać się przymrozku

2024.03.05 07:28
Przed nami kolejny pochmurny dzień. Temperatura odczuwalna wzrośnie dziś jednak do 6°C. W ciągu dnia mogą pojawić się przelotne opady deszczu.
Dziś będzie nieco cieplej! W nocy jednak możemy spodziewać się przymrozku
Fot: Pixabay

Na wtorek synoptycy zapowiedzieli ocieplenie. W stolicy województwa podlaskiego będzie jednak dość pochmurno i mogą pojawić się przelotne opady deszczu.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 10°C za dnia i -3°C. Wartość temperatury odczuwalnej oszacowano na 6°C.

Zawieje dość silny, wschodni wiatr. Jego porywy będą osiągały prędkość maksymalnie do 45 km/h. Zachmurzenie pokryje 99 proc. powierzchni białostockiego nieba.

Stan wilgotności powietrza spadnie do 76 proc. Ciśnienie atmosferyczne utrzymywać się będzie na poziomie 1015 hPa. W dalszym ciągu panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Słońce wzeszło dziś ponad naszym miastem o godzinie 6:05. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:39, a zachodu słońca możemy spodziewać się o godzinie 17:14. Długość dzisiejszego dnia wyniesie 11 godzin i 9 minut.

Wschód księżyca zapowiedziano na godzinę 3:55, a jego zachód przypada na godzinę 9:57. Noc z wtorku na środę potrwa przez 12 godzin i 51 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Wtorek, 5 marca to 65. dzień bieżącego roku. Jeśli zajrzymy dziś do kalendarza świąt nietypowych, odnajdziemy w nim takie okazje do świętowania, jak: Dzień Teściowej, Ogólnopolski Dzień Dentysty, Dzień Doceniania oraz Dzień Wiedzy o Dysocjacyjnych Zaburzenia Osobowości.

Swoje imieniny obchodzą dziś: Adrian, Oliwia, Adrianna, Fokas, Fryderyk, Gerazym, Jan, Jeremiasz, Konon, Krzysztof, Marek, Pakosław, Teofil, Wergilia, Wergiliusz, Wirgilia, Wirgiliusz, Wolimir oraz Wacław.

Przysłowia na wtorek:

"Gdy marzec suchy, kwiecień nagradza, bo deszcze sprowadza";
"Nie ma w marcu wody, nie ma w kwietniu trawy";
"Marzec, czy słoneczny, czy płaczliwy, listopada obraz żywy".


Cytat dnia:

"By zbliżyć się do dru­giego człowieka trze­ba oder­wać się od siebie." - Stefan Garczyński

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1839 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39