Dzisiejsza pogoda może nas pozytywnie zaskoczyć!

2024.01.16 07:51
Wtorek będzie wyjątkowo słonecznym dniem. Odpoczniemy dziś od opadów śniegu. Czeka nas jednak wyjątkowo mroźna noc.
Dzisiejsza pogoda może nas pozytywnie zaskoczyć!
Fot: Pixabay

Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, pogoda będzie dziś dla nas dużo łaskawsza niż w ciągu wczorajszego dnia. Przed nami prawie całkowicie bezchmurny i słoneczny, zimowy dzień.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie -4°C za dnia i -16°C w nocy.

Temperatura odczuwalna za dnia będzie jednak znacznie niższa. Synoptycy szacują jej wartość na -11°C. Tak jak w dniu wczorajszym, poczucie mrozu potęgować będą silne podmuchy wiatru, który tym razem przybędzie do nas z zachodu. Jego porywy mogą osiągać prędkość nawet do 50 km/h.

W ciągu dzisiejszego dnia nie powinny pojawić się jednak żadne opady atmosferyczne. Ujemna temperatura, przynajmniej na razie, skutecznie zatrzyma proces topnienia śniegu, więc i bez kolejnej dostawy możemy być pewni, że biała zima pozostanie z nami na dłużej.

Zachmurzenie pokryje zaledwie 22 proc. powierzchni białostockiego nieba. Złapiemy dziś więc trochę słonecznych promieni. Ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1002 hPa. Z kolei stan wilgotności powietrza spadnie do 87 proc. Warunki biometryczne pozostaną niekorzystne.

Długość dnia i nocy

Słońce rozbłysło dziś nad naszym miastem o godzinie 7:33. Astronomiczne południe zapowiedziano na godzinę 11:37. Słońce pozostanie na horyzoncie aż do swojego zachodu, którego spodziewać się możemy o godzinie 15:41. Długość dnia wyniesie 8 godzin i 8 minut.

Księżyc wzejdzie równo o godzinie 10:00, a jego zachód przypada na godzinę 22:38. Noc z wtorku na środę potrwa przez 15 godzin i 52 minuty.

Święta nietypowe i imieniny

Wtorek, 16 stycznia to szesnasty dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś Dzień Pikantnych Potraw.

Swoje imieniny świętują: Marceli, Włodzimierz, Furzeusz, Gonsalwy, Hilary, Honorat, Otto, Otton, Piotr, Treweriusz, Trzebowit, Tycjan, Tycjana, Waleriusz, Włodzimir oraz Włodzimira.

Przysłowie na wtorek:

"Jaka pogoda w Świętego Marcela będzie pogodna Wielka Niedziela".

Cytat dnia:

"Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy." - św. Jan Paweł II

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

868 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39