Eko nie tylko w walentynki. Akcja zakończyła się sukcesem

2017.03.05 10:48
Kilkaset kg baterii i drobnych elektrośmieci - to bilans akcji corocznie organizowanej w okolicy walentynek.
Eko nie tylko w walentynki. Akcja zakończyła się sukcesem
Fot: Nasz Białystok jest eko / Facebook

W lutym, z okazji walentynek, odbywała się tygodniowa akcja "Z miłości do środowiska", której celem była zbiórka zużytych baterii oraz drobnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Prowadzono ją w kilku punktach Białegostoku, m.in. w urzędzie miejskim przy ul. Słonimskiej, Teatrze Dramatycznym czy w Leroy Merlin.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział kilkuset mieszkańców naszego miasta. Łącznie zebrano kilkaset kg baterii i drobnych elektrośmieci, jak np. telefony komórkowe, drobny sprzęt agd (miksery, suszarki) czy też akcesoria komputerowe - myszki i kamery internetowe.

Należy pamiętać, że tego typu odpady nie mogą trafić na składowisko ani nie powinny być palone. Zawierają one szkodliwe substancje, które mogą stanowić znaczne zagrożenie zdrowotne i negatywnie wpłynąć na stan środowiska przyrodniczego. Są to odpady niebezpieczne i obowiązuje nakaz ich selektywnego zbierania.

Oczywiście odpady te zbierane są przez cały czas - w placówkach handlowych, które wprowadzają do obrotu tego typu produkty, w 100 specjalnych pojemnikach (ich dokładna lokalizacja dostępna jest na stronie odpady.bialystok.pl), w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. W przypadku dużych elektrośmieci warto pamiętać, że można zamówić ich bezpłatny odbiór z domu lub mieszkania (należy w tym celu dzwonić pod numer telefonu 85 741 79 83).

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1180 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39