Ekstraklasa. Porażka w ostatnim spotkaniu sezonu przy Słonecznej

2016.05.10 22:43
W 36. kolejce, pewna utrzymania gry w Ekstraklasie, białostocka Jagiellonia podejmowała drużynę Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Spotkanie nie było porywającym widowiskiem i niestety zakończyło się też porażką Żółto-Czerwonych 0:1.

Jako pierwsi w tym meczu zaatakowali piłkarze z Niecieczy. W 3. minucie obok bramki strzelał Wojciech Kędziora. Pięć minut później lewą stroną włączył się obrońca białostoczan - Marek Wasiluk, piłkarz dograł piłkę wzdłuż linii pola karnego, tam był Świderski, ale źle przyjął sobie futbolówkę i cała akcja zakończyła się niepowodzeniem.

W 17. minucie, po rzucie rożnym, piłka spadła wprost pod nogi nadbiegającego Gutiego, który niestety w nią nie trafił, tam był jeszcze Świderski, który huknął jak z armaty, ale jego uderzenie było mocno niecelne. Dziesięć minut później strzałem z rzutu wolnego bramkarza gości próbował zaskoczyć Vassilijev, ale całość była daleka od ideału. W pierwszej połowie więcej sytuacji wartych odnotowania już nie było.

Na drugą część gry Jaga wyszła z dwoma zmianami. Miejsce Łukasza Burligi i kontuzjowanego Dawida Szymonowicza zajęli Igors Tarasovs i Przemysław Mystkowski. Do 70. minuty tak naprawdę nie działo się zbyt wiele. Wtedy to wprowadzony za Świderskiego Grzelczak zabrał się z piłką w pole karne, uderzył, ale wprost w golkipera gości. W 80. minucie doczekaliśmy się pierwszej bramki. Prawą stroną popędził Plizga, zagrał mocną piłkę na piaty metr, a tam ratujący całą akcję wślizgiem Tarasovs skierował futbolówkę do własnej bramki. W końcówce spotkania podopieczni Michała Probierza kilkukrotnie uderzali na bramkę Pilarza, ale wynik nie uległ już zmianie i to Termalica mogła cieszyć się ze zdobyczy punktowej.

Jagiellonia Białystok - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:1 (0:0)
Bramka: Tarasovs 80(s)

Jagiellonia: 69. Bartłomiej Drągowski - 8. Łukasz Burliga (46, 19. Igors Tarasovs), 20. Dawid Szymonowicz (46, 13. Przemysław Mystkowski), 25. Guti, 14. Marek Wasiluk - 21. Przemysław Frankowski, 4. Jacek Góralski, 6. Taras Romanczuk, 5. Konstantin Vassiljev, 11. Karol Mackiewicz - 28. Karol Świderski (70, 12. Piotr Grzelczak).

Termalica Bruk-Bet: 80. Krzysztof Pilarz - 8. Patryk Fryc, 18. Pavol Staňo, 77. Artem Putiwcew (23, 17. Dalibor Pleva), 5. Sebastian Ziajka - 21. Vladislavs Gutkovskis (90, 11. Patrik Mišák), 2. Dawid Sołdecki, 25. Mateusz Kupczak, 88. Wołodymyr Kowal (74, 10. Dawid Plizga), 99. Martin Juhar - 24. Wojciech Kędziora.