Elektryczny Węgorz, Niemoc i DOM. Kolejny weekend z Underground/Independent [WIDEO]

2018.03.15 13:57
Koncerty, pokazy filmów, spotkania z artystami i panel dyskusyjny - te wydarzenia są w programie festiwalu Underground/Independent. Przed nami drugi weekend imprezy.
Elektryczny Węgorz, Niemoc i DOM. Kolejny weekend z Underground/Independent [WIDEO]
Fot: Sixphoto
Elektryczny Węgorz

W piątek (16.03) można będzie obejrzeć zestawienie najlepszych filmów krótkometrażowych z pierwszych pięciu edycji Festiwalu Filmowego Kocham Dziwne Kino (2012-2016). Program jest różnorodny - znajdą się w nim zarówno horrory, jak i animacje czy dokumenty. Kulisy festiwalu przedstawi jego twórca Dawid Gryza, znany z projektu "Plakaty filmowe z Ghany".

Wieczorem w Famie wystąpi Elektryczny Węgorz - propagator muzycznego szaleństwa. W swojej twórczości łączy muzykę elektro i disco z rymowanymi opowiastkami. Poza tym jest producentem muzyki, autorem tekstów, wokalistą oraz realizatorem nagrań.W sobotnim (17.03) programie są pokazy dwóch filmów. Pierwszym jest "Raving Iran" - historia mieszkających w Teheranie didżejów, którzy realizują swoja pasję, ryzykując więzieniem. Drugi tytuł to "Elektro_Sonda" - nowatorski film muzyczny, zainspirowany kultowym programem telewizyjnym "Sonda". Przenosi widza w świat wyobraźni młodego chłopca, za sprawą okularów VR odkrywającego transowy świat muzyki elektronicznej.

Z kolei w Famie zagra Niemoc - zjawiskowe elektroniczno-gitarowe trio, znakomite połączenie sennej, lekko egzotycznej atmosfery z wyraźnymi wpływami new wave'u i post-punka. Na koncie ma kilka EP-ek, ale to koncerty są jego mocą napędową.W niedzielę (18.03) organizatorzy z DKF "GAG" działającego przy Białostockim Ośrodku Kultury zapraszają na pokaz filmu "Dom/Łódź" - opowieść o ludziach, którzy zdecydowali się zostać w Łodzi i stworzyli tam nowe miejsce spotkań. Bohaterami filmu jest sześciu muzyków, którzy powołali do życia spółdzielnię socjalną, której owocem jest klub DOM. Po filmie odbędzie się dyskusja "Dlaczego Białystok ciągle czeka na swój niezależny DOM?". Połączona ona będzie ze spotkaniem z Kubą Wandachowiczem, członkiem zespołu Cool Kids of Death, Tryp, NOT i Mister D, współzałożycielem łódzkiego klubu DOM.

Poza tym dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach tworzenia plakatów filmowych, a seniorzy - w warsztatach tatuowania.

Portal BiałystokOnline patronuje imprezie.

Program: Underground/Independent

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1067 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39