Emocje sięgną zenitu. Ten mecz rozstrzygnie kwestię awansu

2022.06.17 11:00
Starcie pomiędzy Ruchem Wysokie Mazowieckie a Olimpią Zambrów będzie hitem sezonu w podlaskiej IV lidze. Mecz ten zadecyduje o tym, która z drużyn wywalczy przepustkę do gry szczebel wyżej.
Emocje sięgną zenitu. Ten mecz rozstrzygnie kwestię awansu
Fot: Ruch Wysokie Mazowieckie

Po tym jak w 27. kolejce Ruch zremisował na wyjeździe z ŁKS-em 1926 Łomża, a Olimpia rozbiła 14:0 Hetmana Białystok, wydawało się, że kwestia awansu została rozstrzygnięta i do III ligi dostanie się klub z Zambrowa. Okazuje się jednak końcówka sezonu nie będzie nuda, gdyż w zaległej serii zmagań lider niespodziewanie potknął się w starciu z Warmią Grajewo (wynik 2:2). To oznacza, że w tej chwili Olimpia ma na koncie 75 punktów, natomiast zdobywca Okręgowego Pucharu Polski, czyli Ruch, posiada tylko 2 oczka mniej. W ostatniej kolejce wszystko zatem może się jeszcze zdarzyć, zwłaszcza, że obie ekipy walczące o awans zagrają ze sobą. Gospodarzem pojedynku będzie klub z Wysokiego Mazowieckiego, który do zajęcia w końcowym rozrachunku 1. miejsca potrzebuje zwycięstwa. Olimpii do świętowania wystarczy remis.

- Chciałbym zaprosić wszystkich sympatyków Ruchu Wysokie Mazowieckie na mecz z Olimpią Zambrów, który odbędzie się w sobotę o godz. 17.00. Bądźcie naszym 12. zawodnikiem, takie spotkanie nie zdarza się często - mówi przed niezwykle ważnym starciem Kamil Jackiewicz, grający trener Ruchu.

Warto wspomnieć, że również bój o utrzymanie zapowiada się niezwykle emocjonująco. Na kolejkę przed końcem sezonu na lokatach zagrożonych spadkiem znajdują się Hetman Białystok i Orzeł Kolno. Druga z wymienionych drużyn może jeszcze uniknąć degradacji, gdyż strata Orła do 14. w stawce Sparty Szepietowo liczy tylko 2 punkty.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1500 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39