Euforia w podlaskim sztabie PiS. Tak kandydaci zareagowali na wyniki wyborów

2024.04.08 06:06
W niedzielę (7 kwietnia) tuż po godzinie 21. w podlaskim sztabie Prawa i Sprawiedliwości nastała ogromna radość. Poseł Jacek Sasin zapewnia, że kandydaci PiS są gotowi stawić czoło wyzwaniom naszej małej ojczyzny. Sejmik zostaje w ich rękach.
Euforia w podlaskim sztabie PiS. Tak kandydaci zareagowali na wyniki wyborów
Fot: Zofia Kondraciuk

W podlaskim sztabie Prawa i Sprawiedliwości początkowo panowała napięta atmosfera. Po ogłoszeniu prognozowanego zwycięstwa kandydata Koalicji Obywatelskiej - Rafała Trzaskowskiego w wyborach na Prezydenta Warszawy, podlascy kandydaci PiS na parę sekund wstrzymali oddech.

Jednak chwilę później wybuchła euforia. Oklaskom i okrzykom radości nie było końca. To reakcja zgromadzonych na wyniki głosowania do sejmików wojewódzkich. PiS zdobył - 33,7 procent poparcia w skali kraju i 41,1 procent w województwie podlaskim.

Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w naszym województwie

Jak podkreśla Poseł Jacek Sasin, te wybory potwierdziły, że Prawo i Sprawiedliwość jest dziś liderem politycznym w Polsce.

- Można powiedzieć, że Polacy pokazali dziś żółtą kartkę rządzącym. Powiedzieli, że nie akceptują takiej formy rządów jaką reprezentuje koalicja 13 grudnia. Te wybory pokazały, że Prawo i Sprawiedliwość jest, żyje i jest stanie wygrywać mimo tej brutalnej kampanii, która jest prowadzona przeciwko nam od 13 grudnia. To jest też bardzo dobry prognostyk na kolejne wybory - powiedział podczas wieczoru wyborczego Jacek Sasin.

Poseł PiS zwrócił także uwagę, że wynik sondażu jest właściwie powtórzeniem wyniku sprzed ponad pięciu lat, który to dał Prawu i Sprawiedliwości samodzielną większość w podlaskim sejmiku wojewódzkim.

- Biorąc pod uwagę kiepskie wyniki naszych konkurentów daje nam to gwarancję, że również przez kolejną kadencję będziemy zarządzać województwem podlaskim. Wydaje się także, że nie będzie to jedyne województwo w Polsce. Co najmniej w pięciu województwach powinniśmy tę władzę utrzymać. Cieszymy się, jest wspaniała atmosfera tutaj u nas w sztabie. Jesteśmy przekonani, że przed nami duże wyzwania i jesteśmy gotowi się ich podjąć - powiedział Jacek Sasin.

Co o wynikach sądzi kandydat PiS na prezydenta naszego miasta?

Henryk Dębowski ma nadzieję, że w naszym mieście dojdzie do drugiej tury wyborów prezydenckich. Zapewnił, że postara się wówczas przekonać jak największą ilość białostoczan, żeby oddali swój głos właśnie na niego.

- Jesteśmy po to, aby wspierać mieszkańców. Po to, aby budować nowy Białystok. Nasze miasto potrzebuje zmian. Potrzebujemy dużych infrastrukturalnych budynków takich jak lotnisko, hala widowiskowo-sportowa i aqua park. Musimy wspierać przedsiębiorców, osoby młode, żeby nie wyjeżdżały z Białegostoku i żeby to właśnie tutaj znalazły dobrze płatne miejsca pracy. Do tego będziemy zmierzać - zapewnia Dębowski.

Ostateczne wyniki wyborów samorządowych poznamy najpóźniej we wtorek (9 kwietnia).

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl
924 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39