Fabryka wyrobów aerozolowych w Łapach będzie dwukrotnie większa. Firma dokupiła działkę

2020.10.19 13:54
W podstrefie Łapy ma powstać fabryka wyrobów aerozolowych. Kilka miesięcy temu przedstawiciel firmy wkupił 1 ha działki, teraz dokupił kolejną. Obecnie trwają kolejne przetargi na zakup pozostałych obszarów podstrefy TSSE.
Fabryka wyrobów aerozolowych w Łapach będzie dwukrotnie większa. Firma dokupiła działkę
Fot: UM Łapy
Obszar wszystkich terenów inwestycyjnych podstrefy Łapy

Sąsiadująca działka

W lutym, firma AG Chemia z Sokół wykupiła pierwszą działkę w podstrefie Łapy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (TSSE). Firma reprezentowana przez Andrzeja Gąsowskiego, nabyła wówczas nieruchomość o powierzchni ponad 1 ha, położonej przy ul. Cukrownicznej. Ponad pół roku po podpisaniu pierwszej umowy sprzedaży, firma zdecydowała się zakupić kolejną, sąsiadującą działkę.

- Bardzo gratuluję panu Andrzejowi Gąsowskiemu i życzę powodzenia w realizacji zamierzeń inwestycyjnych na zakupionych terenach – powiedział po podpisaniu aktu notarialnego burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski.

Po dokupieniu kolejnej działki, na łącznej powierzchni ponad 2 ha firma AG Chemia wybuduje fabrykę wyrobów aerozolowych - produkującą środki czystości, dezodoranty, środki smarne, techniczne i wszystkie inne w opakowaniach aerozolowych. Ponadto powstanie również mieszalnia płynów oraz nowoczesne laboratorium. Budowa fabryki ma potrwać do końca 2025 r.

Będzie wiele miejsc pracy

Firma AG Chemia z Sokół (powiat wysokomazowiecki) znajduje się ok. 14 km od Łap. Na rynku jest już od ponad 30 lat i nadal się rozwija. Po ukończeniu budowy, będzie potrzebować m.in. pracowników laboratorium, techników, automatyków.

Wszystkie zainteresowane osoby mogą składać swoje aplikacje w siedzibie firmy w Sokołach. Dopiero po wybudowaniu nowego zakładu, cała załoga przeniesie się do Łap.

Kolejne przetargi

Poza sprzedanymi działkami, w podstrefie Łapy TSSE pozostało jeszcze 8 wolnych. Aktualnie trwają postępowania przetargowe:
- dwóch działek o powierzchni ok. 1 ha każda, położonych w I części podstrefy Łapy;
- sześciu działek o powierzchni ok. 1 ha każda, położonych w II część podstrefy Łapy.

Firmy mogą składać oferty zakupu do 26 listopada.

- Aktualnie prowadzone jest kolejne postępowanie i wierzę, że pozostałe działki będą sukcesywnie sprzedawane pod realizację inwestycji. Staramy się dotrzeć z naszą ofertą do jak najszerszego grona inwestorów. Współpracujemy z podmiotami zrzeszającymi przedsiębiorców: Warszawską Izbą Gospodarczą, Klastrem Obróbki Metali, Suwalską Specjalną Strefą Ekonomiczną i lokalnymi mediami. W ten sposób nasza oferta jest rozpowszechniania wśród potencjalnych inwestorów - mówił Krzysztof Gołaszewski.

Tereny inwestycyjne

Podstrefa Łapy TSSE ma łącznie 11,96 ha. Głównym celem jej działania jest rozwój terenów, które były słabo rozwinięte pod względem ekonomicznym. W gminie Łapy powstałe tereny dadzą szansę na rozwój regionu oraz więcej miejsc pracy dla mieszkańców.

Tereny inwestycyjne są wyposażone w sieć kanalizacji, drogę wewnętrzną z oświetleniem oraz kanalizację teletechniczną. Łapska podstrefa ma również dobre umiejscowienie komunikacyjne - znajduje się obok drogi wojewódzkiej, powiatowej oraz niedaleko stacji kolejowej.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1274 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39