Fałszowali faktury VAT. Grozi im 25 lat więzienia

2024.04.15 10:05
Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali kolejne pięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej wystawiającej fikcyjne faktury VAT. Sprawa toczy się od kilku lat.
Fałszowali faktury VAT. Grozi im 25 lat więzienia
Fot: KAS

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej KAS zatrzymali kolejne pięć osób w związku z toczącą się od 2018 roku sprawą zorganizowanej grupy przestępczej fałszującej faktury VAT na sprowadzane z Azji towary.

Działania zostały przeprowadzone na terenie woj. mazowieckiego i łódzkiego. W akcji wzięło udział blisko 90 funkcjonariuszy KAS. Przeszukano 23 lokalizacje, w tym miejsca zamieszkania podejrzanych oraz siedziby firm. Zabezpieczono dokumenty, telefony, informatyczne nośniki danych oraz ponad 45 tys. zł w różnych walutach. W jednym z przeszukanych magazynów wykryto niemal 156 tys. szt. podrobionych perfum znanych marek o wartości rynkowej ponad 2 mln zł.

Zatrzymani mężczyźni – Polak oraz 4 obywateli Indii – usłyszeli w Prokuraturze Regionalnej w Białymstoku zarzuty fałszerstwa faktur (tzw. zbrodnia fakturowa), oszustw podatkowych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Podejrzanym grożą kary 25 lat pozbawienia wolności.

W ramach śledztwa funkcjonariusze podlaskiej KAS zatrzymali już 21 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupy przestępczej, której działalność naraziła budżet państwa na stratę co najmniej 285 mln zł.

ms
24@bialystokonline.pl
1781 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39