Fascynująca podróż na Kaukaz. W Operze wystąpi Królewski Balet Narodowy Gruzji

2023.02.01 11:29
To będzie wyjątkowe wydarzenie! Do Białegostoku przyjedzie Królewski Balet Narodowy Gruzji. Publiczność będzie mogła udać się w egzotyczną podróż, do mitycznej Krainy Złotego Runa.
Fascynująca podróż na Kaukaz. W Operze wystąpi Królewski Balet Narodowy Gruzji
Fot: Materiały prasowe

"Royal national ballet of Georgia" wystąpi na Dużej Scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej. Wyjątkowi artyści, wielkie mistrzostwo, niezwykła choreografia, wielobarwne stroje przeniosą widzów do zarania dziejów narodu gruzińskiego.

Dzięki przedstawieniu "Fire of Georgian Dance II" będzie można poznać fascynującą historię Gruzji. Rytmy, muzyka i akrobatyka wywodzące się z gruzińskiego folkloru tworzą ze współczesnymi formami niezwykłą harmonię.

Artyści z Królewskiego Baletu Narodowego Gruzji występują na scenach w USA, Anglii, Chinach, Japonii, Niemczech, Indiach czy Kanadzie. Ich repertuar opiera się na nowoczesnej choreografii, która w doskonały sposób połączona jest z tradycją. Gruziński taniec pochodzi z II tysiąclecia p.n.e. Dowodem tego jest miska, znaleziona przez archeologów, na której przedstawiony jest taniec myśliwych oraz tańce związane z pogańskimi obrzędami płodności. Jak wiadomo, Królewski Balet Narodowy Gruzji pojawił się w III wieku naszej ery, kiedy to pierwszy król Gruzji Mirian i królowa Nana przyjęli chrześcijaństwo. Narodowy zespół królewski wystawiał na dworze przedstawienia teatralne zawierające elementy muzyki, choreografii, teatru, śpiewu i sztuki cyrkowej. To był autentyczny gruziński folklor, którego elementy przetrwały do dziś.

Spektakl "Fire of Georgian Dance II" odbędzie się w ramach cyklu Trzecia Scena, w niedzielę (5.02), o godz. 18:00, przy ul. Odeskiej 1. Bilety są do nabycia w kasie Opery lub przez stronę internetową instytucji.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1024 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39