Fashionable East otwarte. Wielki namiot stanął przed Teatrem Dramatycznym [ZDJĘCIA]

2014.08.01 00:00
Pokaz specjalnie przygotowanej kolekcji Michała Starosta otworzył wczoraj wieczorem Fashionable East w Białymstoku. Impreza potrwa do niedzieli.
Fashionable East otwarte. Wielki namiot stanął przed Teatrem Dramatycznym [ZDJĘCIA]
Fot: Grzegorz Chuczun
Pokaz kolekcji Michała Starosta

- Kolekcja nazywa się "Second Skin", a inspiracją przy jej tworzeniu była właśnie druga skóra kobiety - zdradza Michał Starost. - Można to interpretować na wiele sposobów. Kobiety i kobiecość to coś, co mnie niezmiennie od lat fascynuje. I niezmiennie fascynuje mnie zmienność kobiet.

Kolekcja powstała ze starannie wyselekcjonowanych skór ekologicznych o miękkiej, lejącej się strukturze, które są jej podstawą. Użyto także wełny, delikatnych, cielistych siatek oraz satyny jedwabnej. Wyróżniają się rozkloszowane spódnice i eleganckie sukienki, nie zabrakło też obcisłych spodni.

Michał Starost obecnie jest dyrektorem kreatywnym i głównym projektantem w UFUFU, w którym tworzone są nie tylko pojedyncze, wyjątkowe kreacje, ale również linie prêt-à-porter.

Wcześniej mogliśmy podziwiać niesamowite rowery zaprojektowane przez Kamila Stysiaka, założyciela marki Kamilos Kutzom Kreationz. W pokazie wzięli udział tancerze. Zaprezentowali się także uczniowie z ZSTiO, spotkać można się było z Iloną Kanclerz i Giannim Fontaną.

- Moda to nieustanne zmiany. To kreacja, łamanie stereotypów, ale też nawiązanie do starych mistrzów, do tradycji - podkreślała podczas otwarcia imprezy Renata Przygodzka, zastępca prezydenta. - Moda wpisuje się w kreowany od kilku lat nowoczesny wizerunek Białegostoku - dodała.

Dziś kolejne pokazy Fashionable East. Swoje kolekcje zaprezentują projektanci pochodzący z Białegostoku - młody i obiecujący Paweł Androsiuk oraz Barbara Piekut - założycielka marki MO.YA fashion. Ponadto kolekcja Katarzyny Kmiecik z linii UFUFU i akcent zagraniczny - 29 Desires to bułgarska marka mody miejskiej, biorąca udział w wielu pokazach w całej Europie i Azji. Gwiazdą wieczoru będzie Natasha Pavluczenko, jedna z najbardziej docenianych projektantek mody w Polsce. Zaplanowano też wręczenie Diamentu Mody - otrzyma go Jerzy Antkowiak.

Program: Fashionable East II

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1613 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39