Fashionable East - weekend mody w Białymstoku

2012.08.24 00:00
Do niedzieli potrwa modowa impreza Fashionable East. Wczoraj w magazynach na Węglowej odbyły się warsztaty z Olgą Nieścier i Grażyną Hase, dziś pokazy mody rozpoczną się w głównym namiocie. Patronujemy imprezie.
Fashionable East - weekend mody w Białymstoku
Fot: A.D.

To będzie kilka dni wypełnionych modą, kulturą i sztuką. Pokazy młodych twórców, showroom dla projektantów, butików i firm, prezentacje uczelni artystycznych, fotografia modowa (m.in. wystawa "Polskie wzornictwo - lata 60., 80. i współczesna moda w 3D") na Węglowej i pokazy mody gwiazd w głównym namiocie na Rynku Siennym. Obejrzeć będzie można kolekcje takich projektantów, jak Michał Starost, Grażyna Hase, Sylvie Laroche i Elżbieta Klemensowicz. Gwiazdą specjalną imprezy będzie Maciej Zień.

Kontrowersje wywołało zlokalizowanie głównego namiotu imprezy na terenie Rynku Siennego, gdzie dawniej znajdował się cmentarz ewangelicki. Pojawiły się podejrzenia, jakoby konstrukcja miała naruszyć stanowisko archeologiczne. Dlatego wojewódzki konserwator zabytków poprosił miasto o wyjaśnienia. Prezydent Tadeusz Truskolaski odpowiadał na czwartkowej konferencji prasowej, że nie były tam prowadzone żadne prace ziemne. Zastanawiał się także, dlaczego sprawa pojawia się teraz, a nie w momencie, gdy na Rynku Siennym zlokalizowana była Strefa Kibica. Dodał też, że warto zastanowić się nad przyszłością tego miejsca. Przypomnijmy, że pierwotnie namiot miał stanąć na Rynku Kościuszki. Lokalizację zmieniono w obawie o zniszczenie nawierzchni centrum.

Program: Fashionable East

Przeczytaj także: Wielka moda w Bialymstoku. Przed nami Fashionable East

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1743 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39