Fatalna inauguracja sezonu. Takiego wyniku nikt się nie spodziewał

2021.08.02 20:14
W 1. kolejce eWinner II Ligi Wigry Suwałki zmierzyły się na swoim stadionie z Chojniczanką. Podopieczni Dawida Szulczka nieźle weszli w poniedziałkowe (2.08) starcie, ale to goście po końcowym gwizdku cieszyli się ze zwycięstwa.
Fot: Miłosz Kozakiewicz/Wigry Suwałki

Na zakończenie 1. serii zmagań w eWinner II Lidze doszło do starcia dwóch zespołów, które w poprzednim sezonie biły się o awans, ale ostatecznie baraże okazały się dla nich przeszkodą nie do przejścia, dlatego w batalii 2021/2022 zarówno Wigry, jak i Chojniczanka, znów muszą występować na trzecim szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

Czy któraś z wymienionych ekip w nowej odsłonie zmagań wywalczy przepustkę do gry na zapleczu PKO Ekstraklasy? Być może tak. Na razie bliżej tego celu jest klub z Chojnic, który w inauguracyjnej kolejce rozbił Biało-Niebieskich aż 4:0.

Początek meczu nie zapowiadał aż tak fatalnego wyniku. Już w 9. minucie to Wigry mogły bowiem wyjść na prowadzenie, bo w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali znalazł się Patryk Mularczyk. Piłkarz suwalskiej drużyny dogodnej okazji do otwarcia rezultatu nie wykorzystał, ale Podlasianie grali solidnie, dlatego wydawało się, że gol na konto gospodarzy prędzej czy później padnie.

Niestety tak się nie stało. To Chojniczanka tuż przed przerwą zdobyła bramkę, bo skuteczny strzał głową oddał Tomasz Mikołajczak, a po zmianie stron ekipa gości dokończyła dzieła zniszczenia, aplikując rozbitym gospodarzom kolejne 3 gole. W 75. minucie rzut karny wykorzystał Maciej Kona, następnie kontratak sfinalizował Sam van Huffel, a wynik meczu na 4:0 dla przyjezdnych w doliczonym czasie ustalił Artur Pląskowski.

Trener Dawid Szulczek po inauguracji sezonu ma zatem nad czym myśleć. Jego zespół w drugiej połowie kompletnie się pogubił i bezwładnie przyjmował kolejne ciosy. A ponieważ tuż za rogiem czai się inny rywal, który w poprzednim sezonie w ligowej tabeli był wysoko (w 2. kolejce Wigry grają na wyjeździe z KKS-em 1925 Kalisz), to i fani suwalskiego zespołu przed następnym starciem nie mogą liczyć na spokojne noce.

Aktualna tabela eWinner II ligi: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I i II liga

Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice 0:4 (0:1)
Bramki: Tomasz Mikołajczak 40, Maciej Kona 75k, Sam van Huffel 82, Artur Pląskowski 90+2

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Bartosz Prętnik (88' Mikołaj Randak), Michał Ozga, Tomasz Lewandowski, Łukasz Bogusławski (70' Bartłomiej Babiarz), Elso Brito (66' Piotr Pierzchała) - Denis Gojko, Patryk Mularczyk, Patryk Czułowski, Mateusz Sowiński (66' Kacper Zaborski) - Joao Criciuma (66' Kamil Adamek)

Chojniczanka Chojnice: Kamil Broda - Kamil Mazek (86' Szymon Emche), Marcin Grolik, Damian Byrtek, Michał Grobelny, Michał Mikołajczyk (79' Sebastian Olszewski) - Tomasz Mikołajczak (72' Sam van Huffel), Maciej Kona (86' Adrian Rakowski), Mateusz Cegiełka, Mateusz Klichowicz - Szymon Skrzypczak (79' Artur Pląskowski)