Ferie w muzeum. Interaktywne zajęcia i spotkanie z historią [INFORMATOR]

2016.01.15 00:00
25 stycznia w województwie podlaskim rozpoczynają się dwutygodniowe ferie międzysemestralne. Z tej okazji wiele placówek przygotowało dla dzieci specjalną ofertę. Dziś sprawdzimy, jakie atrakcje czekają w białostockich muzeach.
Ferie w muzeum. Interaktywne zajęcia i spotkanie z historią [INFORMATOR]
Fot: Muzeum Podlaskie

Ferie z Muzeum Rzeźby

W Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego będzie można przenieść się w czasy starożytne i zgłębić tajemnice epoki, poznać historię teatru greckiego, rzeźb oraz wysłuchać najciekawszych mitologicznych historii, które będą inspiracją do późniejszej pracy plastycznej. Na koniec zostanie też wystawiona etiuda teatralna.

Więcej: Ferie w Muzeum Rzeźby

Ferie w Ratuszu

Główny oddział Muzeum Podlaskiego - w białostockim Ratuszu - organizuje interaktywne zajęcia edukacyjne prowadzone w oparciu o wystawy czasowe. Na pierwszych dzieci m.in. same wykonają fotografie techniką sprzed 100 lat. Na drugich zajęciach dowiedzą się wszystkiego o szkle - z czego powstaje, jak wygląda proces i technika wytwarzania szklanych wyborów oraz o sposobach ich zdobienia. Będzie to inspiracją do ozdobienia przez nie same szklanych kubków.

Galeria Malarstwa Polskiego przygotowała dla grup zorganizowanych zajęcia interaktywne. Do wyboru są tematy: O tym jak szata zdobiła człowieka – moda i uroda w polskim malarstwie; Galeria małego artysty oraz Muzealny Zwierzyniec.

Więcej: Ferie w Ratuszu

Ferie w Muzeum Historycznym

W Muzeum Historycznym dzieci wykonają miniaturowe kredki i zeszyty - takie jakie można zobaczyć w domkach dla lalek. W programie będą również realizowane tematy ze stałej oferty edukacyjnej "Muzeum na wesoło".

Więcej: Ferie w Muzeum Historycznym

Ferie w Muzeum Wojska

Na spotkanie z hetmanem Branickim, zaczarowanymi dorożkami i piłkarzami przedwojennej Jagiellonii zabierze dzieci Muzeum Wojska. W programie budowa makiety przedwojennego miasta, stworzenie artystycznych wizerunków białostockich postaci czy rozegranie emocjonującego "meczu" wiedzy.

Więcej: Ferie 2016 w Muzeum Wojska

Ferie w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji

Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego organizuje ferie, w ramach których uczestnicy poznają tajniki medycyny i farmacji, a na zajęciach w laboratorium edukacyjnym wykonają pamiątki muzealne z gipsu lub mydła.

Więcej: Ferie w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji UMB

Ferie w Galerii im. Sleńdzińskich

Galeria im. Sleńdzińskich przygotowała warsztaty "Animatyskop. Manufaktura lalek". W ich trakcie dzieci stworzą modele postaci, które można łatwo animować - przechodząc drogę od projektu przez tworzenie szkieletu, rzeźbienie, robienie odlewu aż do wykończenia lalek.

Więcej: Ferie z Animatyskopem

Ferie z Instytutem Pamięci Narodowej

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Białymstoku organizuje zajęcia, podczas których będzie można wysłuchać wykładów historyków, obejrzeć filmy dokumentalne dotyczące historii najnowszej i zagrać w gry historyczne. Zimowisko odbędzie się w Łomży, Suwałkach, Bielsku Podlaskim oraz w Białymstoku.

Więcej: Ferie z IPN

Na wszystkie zimowiska obowiązują wcześniejsze zapisy.

W kolejnych dniach przedstawimy m.in. propozycje ferii na sportowo, tanecznych czy językowych.

Ewa Reducha
ewa.r@bialystokonline.pl

1687 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39