Białystok Online

Kultura i Rozrywka

Festiwal AfryKamera. Po raz pierwszy w Białymstoku

2012.05.31 00:00
Festiwal AfryKamera. Po raz pierwszy w Białymstoku
Fot: materiały organizatora

Fundacja FilmGRAMM oraz Białostocki Ośrodek Kultury - DKF "GAG" zapraszają na najnowszą odsłonę Festiwalu AfryKamera - jedynego w Polsce festiwalu pokazującego Afrykę, jej kulturę i przede wszystkim kinematografię z perspektywy samych Afrykanów.

W programie festiwalu znalazły się najciekawsze produkcje ostatnich lat, filmy nagradzane na festiwalach i takie, które już podbiły serca widzów na całym świecie. Będzie można zobaczyć filmy fabularne, dokumentalne, krótkie formy oraz animacje.

W tym roku festiwal odbywał się w dniach 19-26 kwietnia w warszawskiej Kinotece. Po edycji warszawskiej wybrane filmy ruszyły w tournee jako AfryKamera Repliki do Krakowa, Poznania, Wrocławia, Gdańska i Białegostoku. Pierwsza odsłona festiwalu w naszym mieście zagości w kinie Forum od 1 do 3 czerwca.

AfryKamera to jedyny w regionie Europy Środkowo-Wschodniej festiwal filmowy, który promuje oraz upowszechnia kino afrykańskie.

Program:

VII Festiwal Filmów Afrykańskich AfryKamera

andy

andy

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas