Festiwal literacki. Będą spotkania z pisarzami i warsztaty dla dzieci

2017.02.09 11:04
Festiwal "Autorzy i Książki. Podlaskie podsumowanie" to wydarzenie, którego celem jest prezentacja mapy literacko-wydawniczej Podlasia oraz promocja lokalnej literatury.
Festiwal literacki. Będą spotkania z pisarzami i warsztaty dla dzieci
Fot: Anna Dycha
Festiwal odbędzie się w Książnicy Podlaskiej

- W ramach pierwszej edycji imprezy chcielibyśmy zaprosić czytelników do odbycia fascynującej literackiej podróży w krainę wyobraźni. Naszymi przewodnikami będą wybitni autorzy książek dla dzieci i dorosłych - mówią organizatorzy Festiwalu "Autorzy i Książki. Podlaskie podsumowanie" z Książnicy Podlaskiej.

Gośćmi wydarzenia będą: pisarz Jan Kamiński, który w 2016 r. wydał swoją najnowszą powieść "Po stronie cieni", Grzegorz Kasdepke - jeden z najpopularniejszych autorów książek dla dzieci, który w ramach festiwalu poprowadzi warsztaty dla najmłodszych, Miłka Malzahn, autorka "Fronasza", "Kosmosu w Ritzu" i "9 mgnień wiosny byłego cara" oraz Michał Książek, autor reportaży "Jakuck. Słownik miejsca", "Droga 816" i tomu poetyckiego "Nauka o ptakach".

Festiwal literacki to także unikalna okazja do spotkania z Hanną Kowalewską - znaną i cenioną przez czytelników autorką bestsellerowego cyklu powieści o Zawrociu.

Oprócz tego organizatorzy przygotowali kilka interesujących propozycji dla dzieci. Młodzi czytelnicy chętnie wezmą udział w spotkaniu z przyrodnikiem i autorem komiksów Tomaszem Samojlikiem oraz uczestniczyć będą w warsztatach recytatorsko-teatralnych prowadzonych przez Grażynę Kozłowską - aktorkę Białostockiego Teatru Lalek. W międzyczasie obejrzą wystawę lalek teatralnych (prezentowanych w Galerii Parter Książnicy Podlaskiej).

W drugim dniu festiwalu uczestnicy będą mogli zapoznać się z książkami opublikowanymi w woj. podlaskim w latach 2015-2016 oraz spotkać się z wydawcami i literaturoznawcami, którzy opowiedzą o wyjątkowości podlaskiej mapy literacko-wydawniczej (wśród zaproszonych gości jest wydawca Andrzej Kalinowski, dr Katarzyna Sawicka-Mierzyńska i dr Łukasz Zabielski).

Festiwal odbędzie się 10 i 11 lutego. Jego współorganizatorem jest Fundacja Sąsiedzi.

Program: Festiwal literacki "Autorzy i książki. Podlaskie podsumowanie"

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1107 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39