Festiwal "Powsinóg". Impreza dla ciekawych świata

2020.09.25 16:33
Spotkania z autorami, pokazy slajdów i filmów, kiermasz książek. W Budzie Ruskiej rusza II Festiwal "Powsinóg". Podróże bliskie i dalekie.
Festiwal "Powsinóg". Impreza dla ciekawych świata
Fot: Buda Ruska 16/FB

Festiwal "Powsinóg" to trzy dni wypełnione spotkaniami z podróżnikami i pisarzami. Wszystko odbywa się w miejscu, gdzie ponad 100 lat temu mieszkali staroobrzędowcy - w Budzie Ruskiej. Niezwykły klimat tego miejsca przyciąga miłośników literatury - tu właśnie organizowany jest festiwal literacki "Patrząc na Wschód".

To druga edycja Festiwalu "Powsinóg". W piątek (25.09) zapanowano m.in. spotkania z: Zygmuntem Poczobutem, który opowie o Kresach, Maciejem Ambrosiewiczem, który opowie o Wigrach i Andrzejem Dybczakiem, który będzie snuł opowieść o ludach syberyjskich.

W sobotę (26.09) gośćmi imprezy będą m.in. Piotr Malczewski, który opowie o podróży koleją transsyberyjską, Krzysztof Czyżewski, który przybliży Buthan czy Piotr Milewski, z którym uczestniczy imprezy wyruszą na Islandię.

Na finał festiwalu, w niedzielę (27.09) spotkać można będzie m.in. Krzysztofa Snarskiego, który po opowieści zabierze na spacer etnograficzny śladem staroobrzędowców.

Festiwal odbywa się w Budzie Ruskiej 16 nad Czarną Hańczą. Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz książek i rękodzieła. Wstęp jest wolny.

Zobacz też: II Festiwal Powsinóg. Podróże bliskie i dalekie

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1438 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39