Festiwal "Żubroffka" w nowym terminie. Tematem przewodnim jest wirus

2021.01.14 17:24
Białostocki Ośrodek Kultury - DKF "GAG" poinformował o nowym terminie 15. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Żubroffka. Po raz pierwszy zostanie on zorganizowany latem.
Festiwal "Żubroffka" w nowym terminie. Tematem przewodnim jest wirus
Fot: Żubroffka

Nowy termin

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych Żubroffka po raz pierwszy w historii zostanie zorganizowany nie zimą, ale latem. Festiwal zaplanowany jest w dniach 9-13 czerwca 2021 r.

15. edycja festiwalu po raz pierwszy odbędzie się także w formie hybrydowej, co oznacza zarówno pokazy stacjonarne w kinie, jak i pokazy online. Pierwotnie festiwal miał odbyć się w grudniu ubiegłego roku, ale został odwołany z powodu pandemii.

Zobacz także: filmy zakwalifikowane do selekcji.

Wirus tematem przewodnim

Tematem przewodnim 15. edycji festiwalu jest wirus - czynnik, który wszystko wywrócił do góry nogami i zasadniczo wpłynął na całe życie społeczne.

"Na naszych oczach zawalił się świat, jaki do tej pory znaliśmy, a my sami zostaliśmy zmuszeni do zmiany stylu życia. I nawet jeżeli doceniliśmy zalety powolniejszej i uważniejszej egzystencji, to po wielu miesiącach ograniczeń zatęskniliśmy za tradycyjnymi, serdecznymi kontaktami międzyludzkimi" - piszą organizatorzy festiwalu.

Do stworzenia graficznego projektu został zaproszony czesko-słowacki animator David Štumpf. W oparciu o wykreowane przez Davida projekty, plakat stworzyła graficzka Izabela Sroka.

Zobacz zapowiedź 15. edycji festiwalu:

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

999 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39