Figura, Cyrwus, Herman i wiele innych gwiazd do zobaczenia w krótkich metrażach

2023.03.17 17:02
Polskie najlepsze krótkie metraże z 2022 roku będzie można zobaczyć na ekranie Kina Forum. Plejada gwiazd, zróżnicowana tematyka zapewnią wyjątkowe filmowe wrażenia.
Figura, Cyrwus, Herman i wiele innych gwiazd do zobaczenia w krótkich metrażach
Fot: Materiały prasowe

Podczas wydarzenia w środę (22.03) widzowie obejrzą trzy krótkie metraże młodych zdolnych debiutantów. Będą to: "Followers. Odpalaj Lajwa", "Victoria" oraz "Wróbel".

Katarzyna Figura w roli Amelii szukającej sensualnych wrażeń, Piotr Cyrwus jako niespełniony rycerz, Ignacy Liss bezwzględny niczym bohater kina noir oraz Marta Ścisłowicz, Katarzyna Herman i Bartosz Obuchowicz, czyli znana i ceniona obsada, humor jak z filmów Allena przeplatany emocjonalnym rollercoasterem - to wszystko będzie czekać na publiczność.

"Follower. Odpalaj Lajwa" to film Jakuba Radeja, w którym występują Ignacy Liss, Adam Borysowicz, Wiktoria Kruszczyńska, Maja Wolska, Katarzyna Herman, Zofia Świątkiewicz, Wiktoria Supryn, Sławomir Grzymkowski, Jan Mela, Marta Ścisłowicz. W Europejskim Liceum Społecznym rozpoczyna się rok szkolny. Będzie wyjątkowo, ponieważ ma przyjechać noblistka Olga Tokarczuk. Będzie wyjątkowo, bo licealista Adam i jego kolega z internetu mają szczególny plan na transmisję online. Jest to opowieść o pragnieniu sławy i ogromnej potrzebie zaistnienia.

Natomiast film "Victoria" to dzieło Karoliny Porcari. Jest to historia Amelii (w tej roli Katarzyna Figura) – atrakcyjnej kobiety w średnim wieku, która od lat żyje w małżeństwie z rekonstruktorem średniowiecznych bitew (Piotr Cyrwus). Związek dawno już popadł w rutynę... Pięćdziesięciolatka nie jest świadoma własnych pragnień i potrzeb. To, co przez całe życie pozostawało uśpione, zacznie budzić się wraz ze znalezieniem tajemniczej przesyłki pod drzwiami mieszkania... Przesyłki, która trafić miała w ręce "wyzwolonej" sąsiadki Wioli (Małgorzata Bogdańska). I tak główna bohaterka na nowo odkrywa swoją seksualność.

Trzecim krótkim metrażem będzie "Wróbel", którego twórcą jest Marcin Janos Krawczyk. W filmie występują: Zuzanna Wierzbińska, Dariusz Toczek, Bartosz Obuchowicz, Robert Wrzosek. Fabuła dzieje się w Jaśliskach - wsi na Podkarpaciu. Wróbel, mężczyzna w średnim wieku, zniszczył swoje relacje z żoną i dwunastoletnim synem, popadając w pogłębiający się alkoholizm. Przyjazd ekipy filmowej, realizującej zdjęcia w małej miejscowości, i propozycja zagrania epizodu w filmie stają się dla mężczyzny szansą na wyjście z kryzysu i odzyskanie rodziny. Czy spotkanie z filmowcami odmieni jego dotychczasowe życie?

Na seanse zapraszają: Kino Forum, Stowarzyszenie Kin Studyjnych wraz ze Studiem Munka.

Pokaz najlepszych polskich filmów krótkometrażowych odbędzie się w środę (22.03), o godz. 18:30 w Kinie Forum. Bilety można kupić w kasie Kina Forum lub przez stronę internetową Białostockiego Ośrodka Kultury.

REPERTUAR Kina Forum 17 - 23 marca

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1085 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39