Film Andrzeja Wajdy z audiodeskrypcją i napisami. Na pokaz wstęp jest wolny [WIDEO]

2017.07.02 08:06
"Powidoki" w reżyserii Andrzeja Wajdy można będzie obejrzeć w poniedziałek (3.07) w kinie Helios w Atrium Biała. Film zostanie wyświetlony w wersji z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.
Film Andrzeja Wajdy z audiodeskrypcją i napisami. Na pokaz wstęp jest wolny [WIDEO]
Fot: Anna Włoch/Akson Studio
Bogusław Linda w filmie "Powidoki"

Bohaterem "Powidoków" jest Władysław Strzemiński, przedwojenny malarz awangardowy i światowej sławy teoretyk sztuki, artysta, który nie poddał się socrealizmowi i doświadczył dramatycznych skutków swoich wyborów.

Film, będący hołdem wielkiego artysty złożonym innemu wielkiemu artyście, opowiada o tym, jak socjalistyczna władza zniszczyła charyzmatycznego, niepokornego człowieka, który starał się być wierny sobie i swemu sposobowi patrzenia na świat. Obraz Wajdy, choć nieco idealizuje Strzemińskiego i jest odrobinę, zdaniem krytyków, obciążony dydaktyzmem, jest dziełem przejmującym, angażującym widzów i prowokującym do postawienia kilku, ale za to naprawdę ważnych pytań.Pokaz rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp jest wolny, ale liczba miejsc i słuchawek do audiodeskrypcji jest ograniczona. Wydarzenie organizują Fundacja Kultury bez Barier i Galeria Arsenał we współpracy z siecią kin Helios.

Szczegóły: "Powidoki" - projekcja z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1278 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39