Film w plenerze z muzyką na żywo. Dziś w Białymstoku

2011.07.09 00:00
Jeden z najważniejszych filmów niemieckiego ekspresjonizmu i jeden z pierwszych horrorów w historii kina - "Nosferatu - symfonia grozy" z 1922 r. Do tego muzyka na żywo zespołu Czerwie. Wszystko w sobotę (9.07), o godz. 22.00 na placu przed kinem Forum.
Film w plenerze z muzyką na żywo. Dziś w Białymstoku
Fot: materiały organizatora

Początek XIX wieku. Hrabia Orlok znany jako Nosferatu jest wampirem, który dla utrzymania życia odżywia się ludzką krwią. Do jego zamku w Karpatach przybywa młody handlowiec. Nosferatu widzi miniaturkę pięknej Ellen, żony swego gościa. Urzeczony jej wizerunkiem opuszcza zamek i przypływa do miasta gdzie żyje ta młoda piękność. Wraz z jego przybyciem w mieście wybucha epidemia dżumy...

Wcielający się w postać wampira Max Schreck wywiązał się ze swojej roli tak dobrze, że po premierze w Niemczech, jego nazwisko stało się synonimem zła, niektórzy wierzyli nawet, iż jest prawdziwym wampirem!

Czerwie to alternatywna formacja z pogranicza folku, psychodelii i sceny absurdu - zespół angażuje się w różnorodne projekty teatralno-filmowo-plastyczne oraz ma na swoim koncie około 300 koncertów. Dźwięki podaje z bogatą domieszką brzmień akordeonu, gitary, mandoliny oraz instrumentów dętych.

Wstęp na plenerowy pokaz - wolny. Można zabrać ze sobą koc czy karimatę, by obejrzeć film w piknikowej atmosferze. Podczas pokazu czynny będzie "ogródek" klubu FAMA.

E.S.

1551 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39