Film z nominacją do Oscarów przedpremierowo w Forum!

2024.02.28 07:41
Już niebawem na ekranie kina Forum zostanie przedpremierowo zaprezentowany jeden z filmów nominowanych do tegorocznych Oscarów w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy. "Perfect Days" to historia mężczyzny, który codziennie odkrywa piękno i poezję w prostych czynnościach życia.
Film z nominacją do Oscarów przedpremierowo w Forum!
Fot: Materiały organizatora

Przedpremierowy seans filmu "Perfect Days" odbędzie się w niedzielę (3 marca) w kinie Forum.

"Perfect Days"

"Perfect Days" przedstawia historię Hirayamy, japońskiego everymana, mieszkającego we współczesnym Tokio. Mężczyzna codziennie odnajduje piękno i poezję w prostych czynnościach życia. Mimo, że jest małomówny i zamknięty w sobie, jego serce jest wypełnione miłością do świata i ludzi. Hirayama angażuje się w różnorodne rytuały codzienności, które stają się dla niego źródłem spełnienia i harmonii.

Z czasem nawet jego prozaiczna praca porządkującego miejskie toalety staje się dla niego nie tylko zadaniem, ale również prawdziwą ceremonią. Ścieżką dźwiękową jego życia stają się harmonijne dźwięki tokijskich ulic, które splatają się z utworami takich artystów jak The Velvet Underground, Lou Reed, Patti Smith i Nina Simone.

Produkcja zdobyła nominację do Oscarów 2024 w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy. Oprócz tego, film zdobył Złotą Palmę na festiwalu w Cannes dla Najlepszego aktora Kōji Yakusho oraz nagrodę Jury Ekumenicznego – Nagroda główna w Cannes dla reżysera Wima Wendersa.Więcej informacji: Pokaz przedpremierowy: "Perfect Days"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1131 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39