Filmowa Małanka, czyli sylwester juliański w Kinie Forum

2022.01.10 12:43
W wieczór z 13 na 14 stycznia według kalendarza juliańskiego przypada Małanka, czyli sylwester. Kino Forum przygotowało z tej okazji specjalny filmowy pokaz. Będzie można obejrzeć "(Nie)długo i szczęśliwie".
Filmowa Małanka, czyli sylwester juliański w Kinie Forum
Fot: Materiały prasowe

Określenie "Маланка" pochodzi od przypadających w tym dniu imienin Melanii. Św. Melania była córką rzymskiego senatora Waleriusza Publicoli, zasłużyła się niezwykle pobożnym żywotem, m. in. pomagała biednym, fundowała klasztory czy zbudowała dom pielgrzymkowy. Jest patronką rodzących kobiet.

Kiedy papież Grzegorz XIII w 1582 roku wprowadził reformę kalendarza, Kościoły wschodnie postanowiły obchodzić święta w starym porządku.

W ostatni dzień juliańskiego roku można wybrać się na Filmową Małankę, czyli przedpremierowy pokaz najnowszego filmu twórców "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". Po seansie będzie można poczęstować się czymś słodkim i lampką szampana na wynos.

"(Nie)długo i szczęśliwie" opowiada o czterech parach, które odkrywają, że ich małżeństwa nie są ważne, ponieważ ślubu udzielił im kiedyś oszust podający się za księdza.

Bohaterowie filmu mają miesiąc na podjęcie decyzji o przyszłości swoich związków. Czy zechcą po raz kolejny powiedzieć sobie "tak", czy raczej wykorzystają nadarzającą się okazję do poszukania nowej życiowej szansy?

Filmowa Małanka odbędzie się w czwartek (13.01), o godz. 20:30. Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie Kina Forum lub na stronie internetowej Białostockiego Ośrodka Kultury.

SZCZEGÓŁY I BILETY

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1418 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39