Filmowcy na wschodnich bezdrożach

2009.11.04 00:00
Podlascy filmowcy z kolektywu Podlasie Makes Me Happy nakręcili pierwszy niezależny film nowelowy. Premiera produkcji "Goście, czyli na wschodnich bezdrożach" w piątek, 6 listopada w kinie Forum.

Paweł Nazaruk, Grupa Przeciąg, Marek Włodzimirow, Przemek Młyńczyk, AlcoDudes, Wojciech Koronkiewicz, Irek Prokopiuk, Hermanos de Chamuco to artyści, którzy zaanagażowali się w ten niecodzienny projekt. Film składa się z ośmiu nowelek połączonych animacjami Sebastiana Łukaszuka (współautora znakomitego filmu "Nie rób drugiemu, co tobie niemiłe" nakręconego z Piotrem Ludwikiem w supraskim plastyku, za który zgarnęli nagrodę "Offowe Odkrycie Roku").

Fabuła "Gości"? Młody Marokańczyk Anouar chce się dostać do Amsterdamu. Droga wiedzie przez Podlasie pełne atrakcji. Są tu gościnni mieszkańcy, dzika przyroda, lokalne trunki, staruszki mówiące gwarą i urodziwe dziewczyny...

Podczas premiery będzie można porozmawiać z realizatorami filmu oraz jego głównym bohaterem - Anouarem Abou-Hilalem. Po projekcji didżejskie show Disco Partizanti w Famie. To projekt promujący muzykę bałkańską, klezmerską i cygańską w jej najbardziej tanecznym i szalonym wydaniu.

Film "Goście, czyli na wschodnich bezdrożach" powstał dzięki wsparciu programu "Żubr budzi Podlasie".

Więcej:
Premiera filmu "Goście, czyli na wschodnich bezdrożach"

andy

1158 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39