Filmowe emocje na dużym ekranie? Sprawdź nowości Kina Helios

2024.05.13 08:33
Repertuar białostockich Kin Helios poszerzy się o trzy nowe pozycje. Przed nami premiery filmów: "Królestwo Planety Małp", "Supersiostry" i "Ucieczka ze zwierzowersum".
Filmowe emocje na dużym ekranie? Sprawdź nowości Kina Helios
Fot: Materiały organizatora

Kino Helios przygotowało dla nas na ten tydzień kilka nowości. Zaplanowano także różnorodne pokazy specjalne. W szerokim wachlarzu filmowych emocji znajdzie się coś dla fanów każdego gatunku.

"Królestwo Planety Małp"

To kolejna odsłona kultowego uniwersum z gatunku science fiction. Od wydarzeń przedstawionych w filmie "Wojna o planetę małp" minęło już prawie trzysta lat. Mieszkańcy planety wykorzystali ten czas na wytworzenie własnej cywilizacji. W tym samym czasie ludzie cofnęli się do dzikiego, prymitywnego stanu. Nowy przywódca usiłuje wprowadzić despotyczne rządy i zniewolić pozostałe grupy. Planuje wykorzystać w tym celu pozostałości ludzkich technologii, które pozwolą mu na zdobycie przewagi nad innymi klanami.

"Supersiostry"

Polska produkcja pełna jest dynamicznej akcji i efektów specjalnych. Główna bohaterka opowieści - nastoletnia Ala czuje, że nie pasuje do otaczającego ją świata. Bunt nastolatki daje się we znaki jej ojcu, nauczycielowi fizyki. Pewnego dnia Ala odkrywa, że włada pewnymi nadprzyrodzonymi zdolnościami. Kolejną niespodzianką jest spotkanie bohaterki z siostrą - Leną, o której istnieniu nie miała dotąd pojęcia. Okazuje się, że na tropie niezwykłych sióstr są żołnierze z tajnego departamentu. Chcą oni wykorzystać moce nastolatek do tworzenia broni zupełnie nowej generacji.

"Ucieczka ze zwierzowersum"

To propozycja dla najmłodszych adeptów sztuki filmowej. Najnowsza animacja przeniesie nas do dzikiej Australii. Główna bohaterka, Maggie to wombatka, która pragnie pomagać innym i zostać superbohaterką. Jej codzienność jest jednak nieco bardziej prozaiczna. Zajmuje się między innymi naprawą kanalizacji czy też wypełnianiem zeznań podatkowych. Maggie wypełnia tęsknota za emocjonującymi przygodami. Wszystko zmienia się, gdy zły geniusz zaczyna stopniowo wcielać w życie swój demoniczny plan uwięzienia mieszkańców miasta w komputerowej symulacji i odcięcia ich od realnego życia. Meggie i jej niezawodny towarzysz Ptyś ruszają więc na misję ratunkową.

"Kaskader"

Pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji film opowiada historię Colta Seaversa. Główny bohater jest dublerem znanego aktora. Stara się uratować produkcję filmu, który reżyseruje jego była dziewczyna. Liczy na to, że uda mu się w ten sposób odzyskać dawną ukochaną. Szybko okazuje się, że Colt trafia w samo oko cyklonu. Wplątuje się w złowrogi, kryminalny spisek. Kaskaderskie wyczyny, którymi zajmował się na planie są przy tym pestką.

"Challengers"

Hollywoodzka produkcja łączy w sobie dramat i wątki sportowe. Poznajcie Tashi, która była znakomicie zapowiadającą się tenisistką. Jej karierę przedwcześnie zakończyła jednak kontuzja. Kobieta zostaje trenerką własnego mężą. Okazuje się, że najbliższy sportowy pojedynek mężczyzna stoczy z byłym chłopakiem swojej żony - Patrickiem. Do rywalizacji sportowej dołączają się nowe, prywatne pobudki.

"Istoty fantastyczne"

To propozycja na rodzinny wypad do kina. Seanse przedpremierowe odbędą się już w ten weekend (11 i 12 maja). Na dużych ekranach zobaczymy historię dziewczyny, która posiada niezwykłą zdolność widzenia wymyślonych przyjaciół innych dzieci. Okazuje się, że podobną umiejętnością obdarzony jest jej sąsiad. Bohaterowie łączą swoje siły i wspólnie pomagają porzuconym, zapomnianym przez świat stworzeniom.

Kino Konesera

W niedzielę, 12 maja odbędzie się projekcja filmu "Bękart". W rolę głównego bohatera wcielił się Mads Mikkelsen. To będzie opowieść o nierównej walce o ziemię, którą stoczył wojenny weteran z wpływowym szlachcicem.

Z kolei w poniedziałek, 13 maja na wielkie ekrany trafi komedia "Latanie dla początkujących". Film ukazuje grupę osób, starających się pokonać strach przed podróżami samolotem. Nieoczekiwany zwrot akcji odmieni ich życia na zawsze.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

885 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39