Filmowe Podlasie ciągle w natarciu. Czeka na nowe filmy

2020.07.10 14:38
Pochodzisz z Podlasia i kręcisz filmy? Nie przegap kolejnej odsłony akcji Filmowe Podlasie Atakuje! i zgłoś swój projekt. Można to zrobić do 7 października.
Filmowe Podlasie ciągle w natarciu. Czeka na nowe filmy
Fot: BOK
Plakat akcji przygotowała Maria Dek

Filmowe Podlasie Atakuje! to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Wśród twórców są poeci, dziennikarze, studenci szkół artystycznych i filmowych, artyści i niezależni filmowcy, którzy kręcą fabuły, dokumenty, klipy i animacje. Jedni dopiero debiutują, inni od lat nagradzani są na ogólnopolskich festiwalach.

Oprawę graficzną tegorocznej odsłony FPA! przygotowała Maria Dek - autorka i ilustratorka książek wydawanych na całym świecie! Uwielbia prowadzić warsztaty z dziećmi. Prywatnie mama Julka. Mieszka i tworzy w Puszczy Białowieskiej.

Do udziału w tegorocznym przeglądzie FPA! organizatorzy z Białostockiego Ośrodka Kultury - DKF "GAG" zapraszają twórców mieszkających na Podlasiu lub z niego pochodzących. Na zgłoszenia czekają do 7 października, pokaz wyselekcjonowanych filmów odbędzie się 17 października w białostockim kinie Forum. W klubie Fama planowana jest też wystawa grafik Marii Dek, autorki tegorocznego plakatu.

Zgłoszenie powinno zawierać: film (MP4, najlepiej h264, bitrate 15-20 Mbit/s), pełny tytuł filmu, imię i nazwisko reżysera oraz czas trwania, krótkie streszczenie (max 5 zdań) filmu w języku polskim oraz angielskim, telefon oraz e-mail kontaktowy, zdjęcie z filmu (300 DPI), zdjęcie reżysera/ki (300 DPI) i krótką biografię twórcy (max 5 zdań) w języku polskim oraz angielskim.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą: e-mail: film@bok.bialystok.pl lub pocztową/osobiście na adres: Filmowe Podlasie Atakuje! Białostocki Ośrodek Kultury (ul. Legionowa 5, 15-281 Białystok).

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1466 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39