Filmowe Podlasie czeka na zgłoszenia. Ruszył nabór filmów

2016.07.04 11:24
Filmowe Podlasie Atakuje! Reaktywacja czeka na filmy. Prace można nadsyłać do 3 października.
Filmowe Podlasie czeka na zgłoszenia. Ruszył nabór filmów
Fot: materiały organizatora
Autorką oprawy graficznej akcji jest Ewa Smyk

Filmowe Podlasie Atakuje! Reaktywacja to jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji promujących kino niezależne, a zarazem swoista platforma filmu autorskiego, artystycznego, nieprofesjonalnego i eksperymentalnego. Wśród twórców można znaleźć poetów, dziennikarzy, studentów szkół artystycznych i filmowych, artystów plastyków i niezależnych filmowców - kręcą oni fabuły, dokumenty, klipy i animacje. Jedni dopiero debiutują, inni od lat nagradzani są na ogólnopolskich festiwalach. Akcja narodziła się w 2004 r. i śmiało można powiedzieć, że od tego czasu jej twórcza energia powędrowała daleko poza Białystok, Podlasie, a nawet Polskę. Akcja została rozwinięta o filmowe działania warsztatowe pod szyldem Filmowe Podlasie Edukuje!, skierowane do różnych grup wiekowych (dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy). Każdego roku wydawane jest także promocyjne DVD.

Trwa nabór filmów

W tegorocznym przeglądzie FPA! R mogą wziąć twórcy mieszkający lub pochodzący z Podlasia. Zgłoszenie powinno zawierać: film (MP4, najlepiej h264, bitrate 15-20 Mbit/s), pełny tytuł filmu, imię i nazwisko reżysera oraz czas trwania, krótkie streszczenie (maksymalnie 5 zdań) filmu w języku polskim oraz angielskim, telefon i e-mail kontaktowy, zdjęcie z filmu (300 DPI), zdjęcie reżysera/ki (300 DPI), krótką biografię twórcy (maksymalnie 5 zdań) w języku polskim oraz angielskim, a także napisy w języku angielskim.

Organizatorzy akcji z Białostockiego Ośrodka Kultury czekają na zgłoszenia do 3 października 2016 r. Prace należy przesyłać na adres e-mail: dkf@bok.bialystok.pl, pocztą na adres BOK lub przekazać osobiście.

Oprawa graficzna Ewy Smyk

Oprawę graficzną tegorocznej odsłony FPA! R stworzyła Ewa Smyk - pochodząca z Białegostoku projektantka, ilustratorka i animatorka, obecnie mieszkająca i pracująca w Londynie. Studiowała grafikę na ASP w Warszawie, ukończyła też prestiżową uczelnię Central Saint Martins w Londynie. Dwukrotna laureatka stypendium artystycznego Marszałka Województwa Podlaskiego (2006, 2007). W 2014 r. uzyskała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska" za wybitne osiągnięcia artystyczne. Jej debiutancka animacja "Umowa", o swatach w podlaskiej wsi Dobrowoda w latach 50. i 60. XX w., była pokazywana na licznych prestiżowych festiwalach filmowych w Europie i na świecie.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
1187 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39