Filmowy Dzień Dziecka w Kinach Helios. Będą też konkursy i nagrody

2022.05.19 08:01
Zbliża się jedno z przyjemniejszych świąt: Dzień Dziecka. Od II poł. XX wieku w Polsce jest ono obchodzone 1 czerwca. Z tej okazji sieć Kin Helios przygotowała specjalną ofertę dla najmłodszych. Będą filmy, konkursy i nagrody.
Filmowy Dzień Dziecka w Kinach Helios. Będą też konkursy i nagrody
Fot: Pixabay.com/Zdjęcie ilustracyjne

Dzień Dziecka ustanowiony został w 1954 r. przez ONZ dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych z 1945 r. W Polsce obchodzony jest 1 czerwca.

Tego dnia wiele się dzieje, organizowane są wydarzenia specjalnie dedykowane dzieciom.

Sieć Kin Helios włącza się w obchody tego święta. W weekend 28-29 maja oraz 1 czerwca Kina Helios w Białymstoku będą należały do dzieci, dlatego na holu kin nie zabraknie atrakcji takich jak: animacje zabaw, malowanki, kolorowe warkoczyki i tatuaże. Przed wybranymi seansami na kinowych salach odbędą się konkursy z nagrodami.

Filmy dla dzieci

Dzieci wraz z opiekunami będą mogły obejrzeć aż trzy filmowe nowości.

"Detektyw Bruno" jest opowieścią o Oskarze, który lubi rozwiązywać zagadki i oglądać serial "Detektyw Bruno". Kiedyś chciałby być taki jak jego bohater, na razie jednak ma osiem lat i mieszka w rodzinnym domu dziecka.

Jest mu tu dobrze, ale oczywiście tęskni za rodzicami. Dlatego, gdy odkrywa przygotowaną przez nich zabawę w poszukiwanie urodzinowego skarbu, koniecznie chce ruszyć na poszukiwania. Zagadka nie jest łatwa, postanawia więc wynająć najlepszego detektywa na świecie, czyli Bruna. Nie przyjmuje do wiadomości, że Bruno Księski to tylko aktor, w dodatku niezbyt sympatyczny. Z całej przygody pewnie wyszłyby nici, gdyby nie fakt, że gwiazdor ostatnio traci na popularności, a jego menedżerka dostrzega w pojawieniu się Oskara szansę na podreperowanie wizerunku.

Oskar i Bruno rzucają się więc w wir przygody."Pan Wilk i spółka" to film o prawdziwych złoczyńcach! Nigdy nie było takich pięciu przyjaciół o złej sławie jak: błyskotliwy kieszonkowiec, Pan Wilk, włamywacz Pan Wąż, mistrz kamuflażu - Pan Rekin, Pan Pirania i hakerka o ciętym języku, miss Tarantula.

Kiedy po latach niezliczonych napadów i bycia najbardziej poszukiwanymi złoczyńcami na świecie, zostają w końcu złapani, Pan Wilk zawiera umowę (której nie ma zamiaru dotrzymać), aby uratować ich wszystkich od kary więzienia. Postanawia, że będą dobrymi obywatelami. Pod okiem ich mentora, profesora Marmalade i aroganckiej (ale uroczej!) świnki morskiej, Pan Wilk i spółka postanawiają oszukać świat, że już się zmienili. Pan Wilk jednak dostrzega, że czynienie dobra naprawdę daje mu to, za czym zawsze potajemnie tęsknił: akceptację. Jednak pojawia się nowy złoczyńca, który zagraża miastu...W filmie "Dogtanian. Psi muszkieter" młody pies marzy by pójść w ślady ojca i dołączyć do straży króla. W poszukiwaniu przygód, wraz z koniem Sandym wyrusza do Paryża. Towarzyszy mu Pic, sprytna i gadatliwa mysz, która świetnie się sprawdza w roli giermka.

Po brawurowym pokazie swoich umiejętności Dogtanian zdobywa szacunek i zaufanie trzech słynnych muszkieterów: Atosa, Portosa i Aramisa. Ta dzielna psia czwórka będzie musiała obronić króla przed spiskiem nikczemnego kardynała Richelieu, który chce przejąć władzę.Bilety na seanse dla dzieci są już w sprzedaży.

Szczegółowe informacje oraz godziny pokazów znajdują się na stronach internetowych kin Helios w Białymstoku.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1541 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39