Filmy o muzyce do zobaczenia w kinie Forum

2021.02.27 11:45
Jesień zimą? Czemu nie! Jeśli jest to Jesień z Bluesem, w ramach w której odbędą się pokazy filmów.
Filmy o muzyce do zobaczenia w kinie Forum
Fot: Materiały promocyjne
Kadr z filmu "Nowy Orlean: miasto muzyki"

Do światowej stolicy muzyki wybierzemy się z filmem "Nowy Orlean: miasto muzyki" w reż. Michaela Murphy'ego. Skąd właściwie w Nowym Orleanie wziął się jazz, R&B i funky? Dźwięki rozbrzmiewają na ulicach tego miasta od kilkuset lat i nie cichną. Wręcz przeciwnie. Tu rodzą się trendy, nowe gatunki i wirtuozi. Miasto targane przez historię i stale doświadczane, wciąż dźwiga się i trwa wraz ze swoją kulturą i mieszkańcami.

Film Michaela Murphy'ego jest pełen wspaniałej muzyki legend jazzu, a na ekranie zobaczyć można Louisa Armstronga, The Neville Brothers, The Preservation Hall Jazz Band. O swoim postrzeganiu Nowego Orleanu opowiedzą m.in. Robert Plant, Keith Richards czy Sting. Ten film to fundament muzycznych podróży każdego kto kocha muzykę.

Film odkrywa przed widzem przebogate dziedzictwo kulturowe, chyba najbardziej muzycznego miasta w świecie!

Pokaz odbędzie się w poniedziałek (1.03), o godz. 18:15.

Natomiast film "Ronnie Wood: Ktoś na górze mnie lubi" w reż. Mike'a Figgisa to bardzo intymny portret Ronniego Wood’a, legendarnego członka grupy Rolling Stones. Poznajemy go jako muzyka, artystę i twardziela nie poddającego się na żadnym z etapów swojego życia. Człowiek, który będąc już po siedemdziesiątce, wciąż jest na szczycie, opowiada swoją historię od skromnych początków w północnym Londynie, gdzie ukształtował się jego muzyczny świat, poprzez niewyobrażalne 50 lat kariery (jak dotąd) na scenie, kiedy to pracował i tworzył z najwybitniejszymi muzykami naszych czasów.

Ronnie Wood to geniusz, oszlifowany, bezcenny diament pośród gitarzystów rockowych jacy stąpają albo stąpali kiedykolwiek po ziemi. Żył zawsze i żyje nadal w jeden sposób: szybko i uparcie.

Pokaz filmu odbędzie się we środę (3.03), o godz. 18:30.

Repertuar Kina Forum

Anna Kulikowska
24@bialystokonline.pl

1199 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39