Filolodzy zapraszają na francuską kuchnię i ciekawe dyskusje. Dzień otwarty w Domu Partii

2017.04.23 11:29
Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku organizuje dzień otwarty, podczas którego licealiści nie tylko będą mogli poznać filologów, ale też poszerzyć swoją wiedzę.
Filolodzy zapraszają na francuską kuchnię i ciekawe dyskusje. Dzień otwarty w Domu Partii
Fot: Wydział Filologiczny UwB

W poniedziałek (24.04) od godz. 10.00 na Wydziale Filologicznym UwB będzie trwał tzw. dzień otwarty. Organizatorzy przygotowali masę atrakcji z myślą o gościach, którzy tego dnia odwiedzą mury dawnego Domu Partii.

Wszystko rozpocznie się od panelu dyskusyjnego ze znanymi absolwentami wydziału, od których pewnie będzie można się dowiedzieć, jakie są perspektywy po studiach filologicznych lub kulturoznawczych. Po panelu dojdzie do swoistego koncertu z udziałem solistów i tancerzy z wydziału, którzy zaprezentują angielski, szkocki i francuski repertuar. Oczywiście wśród atrakcji nie mogło zabraknąć zwiedzania charakterystycznego gmachu budynku, w którym niegdyś znajdowała się siedziba komitetu partii komunistycznej. Część rozrywkową zakończy gra w scrabble.

Od godz. 11.35 będzie można także wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach. Nie należy się jednak nastawiać na sztywne uniwersyteckie wykłady, tylko na arcyciekawe dyskusje, np. na temat tekstów Boba Dylana, książek fantastycznych czy francuskiej kuchni z czasów renesansu.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

888 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39