Finał WOŚP w Białymstoku. Mnóstwo atrakcji w całym mieście

2017.01.14 08:06
Duży koncert na Rynku Kościuszki, pociąg do Cisówki, imprezy towarzyszące - to tylko wybrane atrakcje 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę (15.01). Ale orkiestrowe granie zaczyna się już w sobotę (14.01).
Finał WOŚP w Białymstoku. Mnóstwo atrakcji w całym mieście
Fot: Grzegorz Chuczun
Na ulice Białegostoku wyjdą wolontariusze z puszkami i identyfikatorami

Pociąg z Czeremchy do Cisówki

W niedzielę o godz. 8.45 z Czeremchy do Cisówki odjedzie specjalny orkiestrowy pociąg. Nowoczesny szynobus SA133 przejedzie przez środek Zalewu Siemianówka. Po drodze zatrzyma się w Hajnówce, Gnilcu, Narewce i Siemianówce. Powrót do Czeremchy zaplanowany jest na godz. 12.40. Bilet na przejazd kosztuje 40 zł. Dzieci do 11 lat jadą za darmo. Cały dochód z biletów przeznaczony jest na sprzęt medyczny dla dzieci i seniorów. Dogodny dojazd do Czeremchy zapewnią pociągi regionalne - przyjeżdżające zarówno z kierunku Białegostoku, jak i Warszawy. Warto zarezerwować sobie miejsce.

Koncert na Rynku Kościuszki

KSU będzie gwiazdą koncertu na Rynku Kościuszki. Wystąpią także m.in. Klezmafour, Ostrov, Stary Port Białystok, Cassel, Imperium, Studio Accantus, RH+, Waldwick. Koncerty potrwają w godz. 12.00-23.00. O godz. 20.00 rozbłyśnie światełko do nieba. Koncert tradycyjnie poprowadzą Adam Neczyperowicz i Grzegorz Pilat, a przerwy techniczne muzycznie ubarwi Verossi.

Inne atrakcje na rynku

Na rynku przez cały dzień będzie się dużo działo. W pobliżu Astorii staną dwa krwiobusy z RCKiK, a także stanowisko DKMS do rejestracji w bazie potencjalnych dawców krwi. Swój namiot ustawi też Stowarzyszenie Młoda Krew, w którym będzie można m.in. postrzelać z replik ASG do tarcz. Przy tymże namiocie będzie się też znajdować punkt medyczny WOŚP, w którym będzie można uzyskać pomoc medyczną, a także poznać podstawy pierwszej pomocy. Grupa Freakus ok. godz. 18.30 wystąpi z fireshow. Nie zabranie oczywiście kwestujących łazików marsjańskich.

Program: 25. Finał WOŚP

Orkiestrowe aukcje

Orkiestra to także licytacje. Na internetowe aukcje trafiły atrakcyjne fanty. Wśród nich są m.in. rower miejski PB-TechnoCruzer, kieliszki okolicznościowe ze ślubu księżnej Diany, pióro wieczne od prezydenta Tadeusza Truskolaskiego, piłka z autografami zawodników Jagiellonii, koszulka z podpisami piłkarzy oraz winylowy portret Jimiego Hendrixa.

Zmiana Klimatu gra z Orkiestrą

Zmiana Klimatu włącza się w Finał WOŚP. W niedzielę na scenie przy ul. Warszawskiej wystąpią 3 zespoły: Side off band (godz. 18.00), Poligon nr 4 (godz. 20.00) i Lupa (godz. 22.00). Impreza rozpocznie się o godz. 17.00.

Szczegóły: Grunge’owy WOŚP 2017

Before w pubie Hary i Motopubie

Orkiestra zacznie grać już w sobotę (14.01). W pubie Hary organizowany jest koncert, podczas którego wystąpią zespoły: Tempelhof 85, Retrobeats i Madame Delirium. Oficjalne before party odbędzie się też w Motopubie. Wystąpią: Grupa z Oz, ByTheWay, Manipulation.

Szczegóły: 25. Finał WOŚP - before w Hary Motorcycle Pub, 25. Finał WOŚP - before w Motopub

Imprezy towarzyszące

WOŚP ma również taneczną odsłonę. W niedzielę Latin Studio - Centrum Tańca i Fitness oraz Akademia Tańca Szał organizują specjalne zajęcia - za wpłatę do puszki WOŚP. W akcją włączają się tez białostockie lokale. W Tartalinie będą rozdawane okolicznościowe ciasteczka. Maison du Café organizuje pokazy baristyczne - godz. 14.00 i 16.00. Przez cały weekend będzie można tam otrzymać kawę z serduszkiem, które jest "orkiestrowym" symbolem. Fabryka Misia o godz. 15.30 zagra teatrzyk Arlekin Bajki Opowiada. Na Finał WOŚP z klockami LEGO zaprasza z kolei Bricks 4 Kidz Białystok. W akcję włącza się też Galeria Jurowiecka, gdzie będzie można nauczyć się pierwszej pomocy (godz. 13.00-17.00). Podczas Orkiestry nie może zabraknąć morsów - ok. godz. 20.00 na Dojlidach zapalą własne "światełko do nieba".

WOŚP w MDK-u

Tradycyjnie Orkiestra zagra też przy ul. Warszawskiej. W programie jest niedzielny koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży z pracowni MDK-u, białostockich placówek oświatowych i szkół tańca. Prowadzone będą też licytacje fantów. Na spragnionych i zgłodniałych czekają domowe słodkości i stół ze zdrową żywnością. Koncert potrwa w godz. 12.00-19.00.

Program: 25. Finał WOŚP z MDK Białystok

WOŚP na sportowo

Specjalny mecz hokeja zagra Husaria Białystok, która skrzyżuje kije z gwiazdami II Ligi Hokeja na Lodzie. Mecz rozpocznie się w niedzielę o godz. 11.00 na białostockim lodowisku BOSiR. Ponadto rozegrany zostanie pokazowy mecz najmłodszych adeptów hokeja na lodzie. O godz. 12.10 wystąpi Mała Husaria. Dla kibiców oraz fanów są przewidziane dodatkowe atrakcje. Odbędzie się też licytacja krążków hokejowych z logiem Husarii oraz WOŚP-u, a w wielkim finale zostanie zlicytowany kij hokejowy z podpisami zawodników całej drużyny.

Szczegóły: Mecz hokeja na lodzie Husaria vs II Liga All Stars

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1533 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39