Flagi i kotyliony od radnych. Na zachętę do wspólnego świętowania

2018.11.08 14:04
Radni Prawa i Sprawiedliwości zachęcają do wspólnego świętowania 100-lecia odzyskania niepodległości. Przy okazji rozdają gadżety – flagi, kotyliony, zakładki do książek.
Flagi i kotyliony od radnych. Na zachętę do wspólnego świętowania
Fot: MN

Już kilka dni zostało do obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości, które oczywiście będą się odbywać w niedzielę 11 listopada. Radni Prawa i Sprawiedliwości postanowili zachęcić białostoczan do tego, żeby wzięli w nich udział.

- Chcielibyśmy, jako radni Prawa i Sprawiedliwości, zachęcić wszystkich mieszkańców, żeby uczestniczyli w tym ważnym dla nas dniu. To będzie 100. rocznica odzyskania niepodległości, pamiętna data dla wszystkich Polaków. Zachęcamy do tego, żeby 11 listopada przyjść o godz. 12.30 na Rynek Kościuszki i wspólnie odśpiewać hymn, złożyć kwiaty, zapalić znicze – mówi Henryk Dębowski.

Przez najbliższych kilka dni radni będą rozdawać na ulicach biało-czerwone gadżety - flagi, kotyliony, zakładki do książek. W czwartek złożyli natomiast kwiaty pod pomnikiem Piłsudskiego.

- "Flaga i kotylion od radnej i radnego na 11-go" to jest zachęcenie mieszkańców Białegostoku do wspólnego świętowania. W ciągu kilku najbliższych dni będziemy mieszkańcom rozdawać flagi, kotyliony i wierzymy, że wszyscy włączymy się do tej akcji – mówi Piotr Jankowski.

Podkreślają, że warto tak ważną rocznicę świętować wspólnie, niezależnie od sposobu, w jaki będziemy to robić.

- Trzeba pamiętać, że wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba kultywować nasze tradycje, nasze zwyczaje i młodemu pokoleniu przekazywać wiedzę na temat naszej historii. I to nie tylko 11 listopada, na placu, ale w jakiejkolwiek formie, bo każda jest dobra, żeby wspólnie świętować – dodaje Katarzyna Siemieniuk.

Przypomnijmy, że w niedzielę o godz. 12.30 przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego odbędą się wojewódzkie uroczystości rocznicowe z udziałem przedstawicielami władz samorządowych oraz państwowych przy asyście oddziałów służb mundurowych.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1748 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39