Flota się powiększyła. Podlaska policja ma 3 nowe radiowozy i 2 skutery wodne

2021.12.29 12:57
W środę (29.12) przed Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku zostały zaprezentowane nowe radiowozy. Zasilą one flotę w Siematyczach, Wysokiem Mazowieckiem i Hajnówce.
Flota się powiększyła. Podlaska policja ma 3 nowe radiowozy i 2 skutery wodne
Fot: Malwina Witkowska

Trzy auta marki Toyota Corolla zasiliły flotę policji. Każde wyposażone zostało w silnik hybrydowy o pojemności 1,8 litra i mocy 98 koni mechanicznych.

- Są to samochody o napędzie hybrydowym, które kolejny rok z rzędu są współfinansowane ze środków samorządu województwa podlaskiego - powiedział nadinsp. Robert Szewc, komendant wojewódzki policji w Białymstoku.

Pojazdy trafią do Siemiatycz, Hajnówki i Wysokiego Mazowieckiego.

- To staje się tradycją, że współfinansujemy narzędzia, które służą policji w dobrym wykonywaniu swoich obowiązków. Jako samorząd województwa stawiamy na szali przede wszystkim bezpieczeństwo i poruszanie się po drogach - mówił wicemarszałek województwa Marek Olbryś. - Ponadto trudna sytuacja policji na granicy powoduje, że każdy instrument, który jest w ich rękach ułatwia służbę na rzecz mieszkańców naszego województwa - dodał.

Jest to trzeci rok z rzędu, kiedy wsparcie finansowe popłynęło z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego do policji.

- Łącznie z tymi trzema pojazdami, mamy już 11 samochodów, które zasiliły naszą flotę. Dodam, że w tym roku ze środków samorządowych zakupiliśmy również 25 nowych aut i 33 auta ze środków budżetowych, co oczywiście w sposób wymierny poprawi bezpieczeństwo na terenie naszego województwa - uzupełnił nadinsp. Robert Szewc.

Poza tymi pojazdami, urząd marszałkowski współfinansował również zakup 2 skuterów wodnych.

- Ich dzisiaj, z przyczyn wiadomych, nie przedstawimy, ale otwarcie sezonu nastąpi jak tylko stopnieją pierwsze lody. Skutery zasilą akwen w Augustowie i tam będą służyły bezpieczeństwu osób wypoczywających nad wodą - dodał komendant.

Całkowity koszt zakupu radiowozów to 330 tys. zł, z czego blisko 165 tys. zł dał Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. W sumie od 2019 r. z budżetu województwa na powiększenie floty policyjnych pojazdów przekazano już ponad 720 tys. zł.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1707 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39