Food Truck Festivals w Białymstoku, czyli kuchnia z różnych zakątków świata [KONKRUS]

2024.03.12 11:16
Rozgrzane do czerwoności grille, palące się WOK-i, buchające parą piece - czy można sobie wyobrazić coś bardziej kuszącego? Już wkrótce Białystok zamieni się w prawdziwą kulinarną stolicę, gdzie aromaty mieszają się w harmonijną symfonię zapachów, a każdy kęs to podróż po smakach świata. Nadchodzi Food Truck Festivals.
Food Truck Festivals w Białymstoku, czyli kuchnia z różnych zakątków świata [KONKRUS]
Fot: Food Truck Festivals/FB

Food Truck Festivals odbędzie się w piątek (15 marca), sobotę (16 marca) i niedzielę (17 marca) na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

Food Truck Festivals

Food Truck Festivals to prawdziwa kulinarna wyprawa po każdym zakątku świata, w towarzystwie relaksującej muzyki, zabaw, konkursów oraz animacji dla najmłodszych. Swoją wyprawę będzie można rozpocząć od symbolu fast foodu, czyli amerykańskich burgerów. Mięso, chrupiąca sałata, plasterek sera i ketchup - to prosta, ale zawsze zachwycająca kombinacja smaków. Oprócz tego, na miejscu będzie można spróbować hot dogi i kurczaki, w prawdziwie amerykańskim stylu.

Ze Stanów Zjednoczonych będzie można przenieść się prosto do Meksyku, gdzie królować będzie burrito i quesadillas. Fasola, meksykański ryż, mięso i placek tortilli to składniki, które dominują w tradycyjnym meksykańskim burrito. Quesadillas to z kolei tortilla z masy kukurydzianej z roztopionym serem. Na fanów kuchni Europejskiej, na miejscu będą czekać uwielbiane przez wielu frytki belgijskie oraz dania z owocami morza prosto z kuchni francuskiej. Na deser do wyboru będą hiszpańskie złote paluchy churros lub polskie owoce w czekoladzie.

Miłośnicy kuchni azjatyckiej również wyjdą z wydarzenia z pełnymi brzuchami. Na miejscu będzie można skosztować tradycyjne tajskie Pad Thai, które tradycyjnie przygotowywane jest z makaronu ryżowego, świeżych warzyw, kiełków, tamaryndowca, orzeszków, chili, jajka oraz tofu. To jedno z najbardziej popularnych dań tajskich na całym świecie. Ponadto, na miejscu dostępny będzie szeroki wybór japońskiego sushi. Wszystkie dania będzie można popić lemoniadą lub zimnym piwem.

Organizujemy konkurs, w którym można wygrać vouchery do wykorzystania na Food Truck Festivals. Aby je zdobyć, można wziąć udział w konkursie dostępnym TUTAJ.

BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej informacji: Food Truck Festivals w Białymstoku

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1529 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39